Rezultate te kerkimit per termin: +York +Times

Meta: total 1000 / total_found 3597 / time 0.003 / keyword[0] york / docs[0] 11255 / hits[0] 16076 / keyword[1] times / docs[1] 7824 / hits[1] 11767 /
Kur qan një i sapolindur? Jo gjithnjë është çështje urie
  • 2017-06-23

Kur qan një i sapolindur? Jo gjithnjë është çështje urie

Jo gjithmonë e qara e një të sapolinduri tregon se ka uri, thuhet në gazetën New York Times pas disa hulumtimeve. E qara në vend të fjalëve Foshnja ende pa mbushur vitin përdor të qarën, si të ishin fjalë, për të komunikuar. Është e vetmja mënyrë që ka për të pasur një komunik

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-20

Dua Lipa: Kam shumë dëshirë të bëj një këngë shqip

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është e ftuar në Neë York Times për të performuar disa nga këngët e saj live për të gjithë ndjekësit. Gazetari i revistës së njohur ka bërë një transmetim direkt në Facebook, ku kishte pyetje të shumta për 21-vjecaren, nd

No Pic available
  • 2017-06-16

SHBA, a ka penguar Presidenti Trump drejtësinë?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. Nj

A E KA PENGUAR PRESIDENTI TRUMP DREJTËSINË?
  • 2017-06-16

A E KA PENGUAR PRESIDENTI TRUMP DREJTËSINË?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. N

No Pic available
  • 2017-06-13

A ka regjistrime të bisedave Trump-Comey?

Ligjvënës republikanë po i kërkojnë Shtëpisë së Bardhë të publikojë regjistrimet e bisedave kryesore që kanë patur Presidenti Donald Trump me drejtorin e shkarkuar të FBI-së James Comey, nëse ato eksiztojnë. Në qoftë se ekzistojnë, kasetat me bisedat e regjistruara mund të sqaro

No Pic available
  • 2017-06-11

Vdes aktorja e famshme

Aktorja Glenne Headly ka vdekur në mënyrë të papritur mbrëmjen e së enjtes. Aktorja, e njohur për për rolin e saj në Dick Tracy, vdiq në mënyrë të papritur. Me dhimbje të madhe konfirmojmë ndarjen nga jeta të Glenne Headly,-thanë përfaqësuesit e saj në një deklaratë. Ajo vdiq n