Rezultate te kerkimit per termin: +Yousuf +Hassen +Al

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.803Z

Kryeministri Thaçi, takoi sot Yousuf Hassen Al Saai, Ambasador i Shtetit të Katarit në Shqipëri jo-rezident në Kosovë

Prishtinë, 15 tetor 2014 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti në takim ambasadorin e shtetit të Katarit në Shqipëri dhe ambasador jo-rezident në Kosovë, Yousuf Hassen Al Saai. Kryeministri Thaçi përgëzoi ambasadorin Al Saai për detyrën e re, si ambasador jo-re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.465Z

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Katarit, Yousuf Hassen Al-Saai

13 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Katarit në Tiranë, zotin Yousuf Hassen Al-Saai, në mbyllje të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani vlerësoi angazhimin dhe kontributin e Ambasadorit Al-Saai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.706Z

Meta pret ambasadorin Al-Saai: Të angazhuar për realizimin e projekteve të Katarit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti ambasadorin e Katarit, Yousuf Hassen Al-Saai. Ambasadori i Katarit i uroi suksese kryetarit të Kuvendit, z. Meta në përmbushjen e detyrës së tij të re. Duke i uruar mirëseardhjen ambasadorit z. Yousuf Hassen Al-Saai, Meta shprehu vullnetin e plotë për i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.471Z

Nishani pret ambasadorin e Katarit: Marrëdhëniet mes dy vendeve të shkëlqyera

Presidenti Bujar Nishani priti sot në zyrën e tij në një takim lamtumire Ambasadorin e Katarit në Tiranë, Yousuf Hassen Al-Saai, në mbyllje të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani dhe Ambasadori i Katarit në Tiranë, Yousuf Hassen Al-Saai Në njoftimin për shtyp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.578Z

Qeveria e Katarit e gatshme të investojë në fushën e ujërave

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, ka pritur sot në takim, ambasadorin e Katarit në Tiranë, Yousuf Hassen AL- Saai. Ministri Agani, fillimisht e njoftoi ambasadorin Hassen AL- Saai, me situatën në të cilën gjendet ministria që ai drejton, duke thënë se Kosova ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.657Z

Ndihma në Shijak, Katari asiston banorët për kthimin e normalitetit

Rreth 110 mijë dollarë ndihma në ushqime e veshmbathje iu ndanë banorëve të Shijakut të prekur nga përmbytjet prej lumit Erzen. Ka qenë shteti i Katarit që ka shpërndarë ndihmat për familjet e dëmtuara. Qeveria e Katarit ka nisur shpërndarjen e ndihmave në zonat e përmbytura për ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.799Z

Katari dhe Kosova forcojnë marrëdhëniet bilaterale

Qeveria dhe institucionet e Republikës së Kosovës janë duke punuar vazhdimisht në bërjen e reformave në të gjitha fushat, me qëllim të lehtësimit dhe krijimit të një ambienti më të mirë për investitorët e huaj potencialë i ka thënë kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Tha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama