Rezultate te kerkimit per termin: +Youtube

Meta: total 1000 / total_found 3674 / time 0.002 / keyword[0] youtube / docs[0] 3674 / hits[0] 4836 /
Google+ mbyllet: Çfarë duhet të dini dhe çfarë të bëni nëse ende keni një llogari
  • 2019-04-03

Google+ mbyllet: Çfarë duhet të dini dhe çfarë të bëni nëse ende keni një llogari

Lamtumirë Google+ 2, prilli do të jetë dita përfundimtare e mbylljes së Google +. Rrjeti social Big G nuk ishte në gjendje të kapte përdoruesit dhe kështu, pas vetëm tetë viteve të jetës, kompania vendosi ta braktiste atë përgjithmonë. Përmbledhje e të metave të sigurisë që ka

Shqiptaro-amerikani Visar Tasimi: E kam menduar të emigroj në Shqipëri (Video)
  • 2019-03-23

Shqiptaro-amerikani Visar Tasimi: E kam menduar të emigroj në Shqipëri (Video)

Visar Tasimi, shqiptari me origjinë nga Prespa është lindur dhe është rritur në Amerikë. Në episodin e radhës Diaspora, Visari ka rrëfyer historinë e tij dhe projektin që po realizon me vëllain e tij: Historia e treguar. Projekt, i cili është i bazuar mbi fakte dhe intervista me shqi

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!
  • 2019-03-10

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!

Pandeli Majko, Ministri i shtetit për Diasporën ka qenë i ftuar në rubrikën Diaspora, që transmetohet çdo të shtunë në orën 20:00 në kanalin e Top Channel në Youtube. Majko ka folur në lidhje me Samitin e dytë të Diasporës, dhe çështjeve që u diskutuan në këtë samit. I pyetur

No Pic available
  • 2019-02-23

E frikshme! Tregtari shet pilula me çimento tek adoleshentët: Nuk më vjen keq

Një hetim tronditës ka zbuluar se tregtarët nëntokësore po shesin Xanax  për fëmijët 14-vjeçar.  Një gazetar i BBC-së ishte në një laborator nëntokësor të dyshimtë, ku prodhuesi farmaceutik Phil * prodhon medikamentin dhe thotë se nuk ‘kujdeset’ për pasojat potencial

Njihuni me 10 meshkujt më të bukur në botë
  • 2019-02-08

Njihuni me 10 meshkujt më të bukur në botë

Në renditjen vjetore të hartuar nga TC Candler dhe nga kritikët e Indipendent, kryeson në radhë të parë Jason Momoa Në mesin e 100 burrave më të bukur në botë, është edhe një italian, Mariano Di Vaio, në renditjen vjetore të Tc Candler dhe Indipendent, pozicionohet në vendin e tet

Nis Diaspora në Top Channel, një program i dedikuar vetëm emigrantëve
  • 2019-02-03

Nis Diaspora në Top Channel, një program i dedikuar vetëm emigrantëve

Emisioni më i ri i Top Channel titullohet Diaspora dhe do të transmetohet së shpejti në kanalin zyrtar në Youtube. Fokusi i saj janë shqiptarët kudo në botë. Diaspora kërkon të sjellë sa më afër emigrantët shqiptarë me vendin e tyre. Largësia kilometrike do të zerohet në Top Cha

YouTube ndryshon linjë, ndalohen videot me sfida të rrezikshme
  • 2019-01-17

YouTube ndryshon linjë, ndalohen videot me sfida të rrezikshme

Koha e sfidave ekstreme ka mbaruar. YouTube ndryshon rregullat e kompanisë dhe ndalon publikimin e videos që regjistrojnë prova të rrezikshme ose nxisin dhunë. Vendimi është marrë pas shpërthimit të modës Bird Box Challenge, ajo vjen nga një film Netflix ku protagonistët kishin për të