Rezultate te kerkimit per termin: +Yuri +Kim

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] yuri / docs[0] 233 / hits[0] 255 / keyword[1] kim / docs[1] 5688 / hits[1] 13626 /
No Pic available
  • 2017-08-24

Këta janë 100 miliarderët më të pasur në fushën e teknologjisë

Bill Gates vazhdon të kryesojë listën si miliarderi më i pasur i teknologjisë në botë, duke luftuar me konkurrentin e tij, miliarderin e Amazon, Jeff Bezos, i cili ishte për një periudhë shumë të shkurtër personi më i pasur në botë si pasojë e rrites së aksioneve të tij online në

No Pic available
  • 2013-08-15

Fidel Castro: Jam i surprizuar nga mbijetesa

Ish-lideri kubanez, Fidel Castro, ka thënë se vendosi të tërhiqej dhe ta transferonte pushtetin e tij te vëllai i tij më i ri, Raul Castro, për shkak se u diagnostikua me një sëmundje vdekjeprurëse në 2006-n. Në një artikull të publikuar për të shënuar 87-vjetorin e tij, Fidel Castr

Profil/ Cili është Kim Jong-un, pasardhësi komunist i Koresë së Veriut
  • 2011-12-25

Profil/ Cili është Kim Jong-un, pasardhësi komunist i Koresë së Veriut

25-12-2011 / “Il Foglio” Për të dihet pak dhe aq më pak arrijmë të shohim. Është 27 vjeç, ndoshta 28, një emër pa një fytyrë, vetëm një foto bardhë e zi e fëmijërisë së tij. Sipas një ja

No Pic available
  • 2009-06-13

Xhokaxhi: Më mirë Rajmondën dhe Spartakun se pa gjë fare

Balerini Leonard Xhokaxhi rikthehet në TOB për të vënë në skenë dy suita nga baletet e Glazunovit dhe Khachaturian-it. Në këtë produksion të paparashikuar, ai ka përfshirë edhe solistë të "Ajkun Ballet Theatre" dhe shpreh rezerva për trupën kombëtare: ka nevojë për shumë punë

No Pic available
  • 2008-12-07

Partneriteti i fshehtë

06/04/2005  Raporti ekskluziv inteligjence nga DEBKAfile Lidhjet mes Papa Gjon Pali II dhe Shtëpisë së Bardhë, gjatë Luftës së Ftohtë …një President amerikan (Carter), i frymëzuar nga ngjitja e Kardinal Karol Wojtyla, si polaku i parë që bëhet Papë, filloi një inisiativë

No Pic available
  • 2008-06-01

368 lojtarët e 16 finalistëve të Euro 2008

Kur kanë mbetur vetëm tetë ditë nga fillimi i Kampionatit Europian, të 16 skuadrat finaliste kanë bërë publike e dorëzuar pranë UEFA-s listën prej 23-lojtarësh. Janë gjithsej 368 futbollistë të regjistruar për Kampionaitn e 13-të Europian, finalet e të cilit do të luhen në Austr

No Pic available
  • 2008-05-28

Si u ngritën në kult diktatorët nga Stalini tek Enveri

“The New York Times” analizon modelet e kultit të individit. Skemat që përdorën të gjithë diktatorët në vendet e Lindjes David Binder Në Bashkimin Sovjetik, ku u krijua për herë të parë “kulti i individit” rreth 60 vjet më parë me Leninin, praktika e respektimit të ekzagje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama