Rezultate te kerkimit per termin: +Yuri +Zhivago

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] yuri / docs[0] 220 / hits[0] 240 / keyword[1] zhivago / docs[1] 41 / hits[1] 129 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Aty ku gjejmë dashurinë
  • 2016-01-18

Aty ku gjejmë dashurinë

“Saras” / Dhjetë rrëfimet më të bukura të dashurisë së të gjitha kohërave. Nga “Ana Karenina” te “Doktor Zhivago”, vijnë historitë fatale të librave që vazhdojnë të jenë më të lexuarat sot … Ato mund të shkrijnë zemrën tuaj,

No Pic available
  • 2010-07-16

Smirnoff: Gratë ruse mes kacafytjes së Enverit me Hrushovin

Klotilda Harka Erdhën të lumtura dhe u bënë fatkeqe. Kur ato ranë në dashuri, lanë gjithçka për burrat e tyre. Të bukura, krenare, besnike ishin gratë ruse, ato që pasi i ikën Rusisë duke ndjekur të dashurit shqiptarë, një ditë u konsideruan “Gratë e askujt”. Janë vik