Rezultate te kerkimit per termin: +Zagoria

Meta: total 69 / total_found 69 / time 0.000 / keyword[0] zagoria / docs[0] 69 / hits[0] 87 /
A firmosi Rama që në parkun e Zagorisë të kërkohet naftë?
  • 2019-01-27

A firmosi Rama që në parkun e Zagorisë të kërkohet naftë?

Demokrati Jamarbër Malltezi thotë se shqiptarët po tregojnë gjatë gjithë këtyre ditëve se duke protestuar, mund të ndalojmë të keqen. Ai i referohet kryeministrit Rama, i cili sipas tij firmosi që në Parkun Kombëtar të Zagorisë, pjesë e bllokut 4, të shpohet dhe të kërkohet për

Bora zbardh një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë
  • 2019-01-03

Bora zbardh një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë

Reshjet e dëborës kanë mbuluar një pjesë të konsiderueshme të vendit, duke nisur nga veriu, verilindja, juglindja e deri në jug të Shqipërisë. Nga Bulqiza raportohet për reshje të dendura bore dhe ngrica nëpër rrugë. Në Qarkun e Elbasanit raportohet për probleme në qarkullim në

No Pic available
  • 2018-02-09

Për disa vija të kuqe për të ardhmen e turizmit në Shqipëri

Ndërtimi i tre HEC në Kanionet e Osumit po pezullohet për shkak të mashtrimit me kordinatat dhe afatet e lejes së ndërtimit, por thelbi I problemit me HEC e vegjël në Shqipëri, duhet të kapërcej këtë prag.  Nga Mero Baze Në rastin konkret për shkak të alarmit të shtypit dhe faktor

No Pic available
  • 2017-09-17

Laureta Meçi, një Marilyn Monro shqiptare

Ajo është krahasuar me Marlyn Monron, jo vetëm për tiparet e bukura por dhe për mënyrën e interpretimit. Quhet Laureta Meçi, ka pak që I ka kaluar të 40-tat, por vijon të jetë nëqendër të mediave ndërkombëtare.Shqiponja dykrenare përbri emrit të Laureta Meçit, në websitine saj z

Gjirokastritët nuk qenkan koprracë! Ja renditja e qyteteve më qejflie në Shqipëri
  • 2017-08-03

Gjirokastritët nuk qenkan koprracë! Ja renditja e qyteteve më qejflie në Shqipëri

Si një popull mesdhetar, shqiptarët nuk kursejnë për tu argëtuar edhe pse janë të varfër. Të dhënat e INSTAT tregojnë se në vitin 2015 kategoria Arte, argëtim dhe çlodhje zinte 2.47% të vlerës së shtuar bruto të ekonomisë (ajo që prodhon ekonomia në një vit, përjashtuar taksat

Zagoria pa banorë
  • 2017-05-03

Zagoria pa banorë

Me një shtrirje prej 160 km ² Zagoria një prej krahinave më të izoluara të qarkut të Gjirokastrës përball ende sot sfidën e mungesave të shumta në infrastrukturë dhe pakësimit të përditshëm të popullsisë. 400 banorë në Zagorie të Gjirokastrës vuajnë ende mungesa bazike në in

Shija e verës shqiptare
  • 2017-01-07

Shija e verës shqiptare

Falë pozicionit gjeografik, numrit të ditëve me diell, tokës pjellore dhe varieteteve autoktone, në Shqipëri ka potencial të zhvillohet një industri konkurruese në rajon dhe më gjerë. Ekspertët rekomandojnë si të rrisim emrin e mirë të verës shqiptare   Shprehja se vera, sa