Rezultate te kerkimit per termin: +Zagrebit

Meta: total 1000 / total_found 1935 / time 0.001 / keyword[0] zagrebit / docs[0] 1935 / hits[0] 2689 /
Lista e Dardanëve, për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë
  • 2019-03-12

Lista e Dardanëve, për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë

24 ushtarë të thirrur nën armë nga gjenerali Berndard Challandes për dy ndeshjet e Kosovës në muajin mars, me Danimarkën në miqësore dhe Bullgarinë në eliminatoret e Euro 2020. Florent Hasani, Bersant Celina e Bernard Berisha janë 3 futbollistët e rinj të ftuar nga trajneri Challandes

No Pic available
  • 2019-03-02

Beratasi Myrto Uzuni i shënon Dinamos së Zagrebit në derbi (Video)

Myrto Uzuni i dhuron një pikë me shumë vlerë Lokomotivës së Zagrebit pikërisht në derbin e kryeqytetit kroat kundër gjigantëve të Dinamos. Sulmuesi beratas, i transferuar ne verë në elitën e futbollit kroat, shënoi në minutën e 79-të golin e barazimit 1-1, që ishte dhe ai përfun

Rrahmani dhe Ismajli, pjesë të formacionit të javës në Kroaci
  • 2019-02-26

Rrahmani dhe Ismajli, pjesë të formacionit të javës në Kroaci

Dy mbrojtës shqiptarë, një i përfaqësueses së Kosovës dhe tjetri i Shqipërisë, në formacionin më të mirë të javës në kampionatin kroat. Amir Rrahmani, mbrojtësi i Dinamos së Zagrebit, shkëlqeu në suksesin 3-0 ndaj Osijekut ku aktivizohet Kristal Abazaj, ndërsa Ardian Ismajli, pj

Mbrojtësi i kombëtares lë Kroacinë, transferohet në Letoni
  • 2019-02-20

Mbrojtësi i kombëtares lë Kroacinë, transferohet në Letoni

Një aventurë e re për Herdi Prengën që lë futbollin ballkanas, për tu transferuar në brigjet e Baltikut. Mbrojtësi kuqezi do ta vazhdojë karrierën në Letoni, ku firmosi një kontratë dy vjeçare me opsion rinovimi edhe për sezonin pasardhës, me skuadrën e Rigës, kampionen në fuqi t

U zhduk 18 vite më parë, trupi i vajzës gjendet në frigoriferin e shtëpisë
  • 2019-02-18

U zhduk 18 vite më parë, trupi i vajzës gjendet në frigoriferin e shtëpisë

Një zbulim tronditës ka shokuar opinionin publik në Kroaci. Mediat raportojnë se trupi i një gruaje të zhdukur 18 vite më parë është gjetur brenda një frigoriferi. Policia kroate ka arrestuar Jasmina Dominic, motrën e madhe të viktimës që ishte raportuar e zhdukur në vitin 2005, por

Napoli prek kualifikimin, Chelsea bën detyrën ndaj Malmos
  • 2019-02-15

Napoli prek kualifikimin, Chelsea bën detyrën ndaj Malmos

Napoli preku kualifikimin në Europa League që në sfidën e parë, pasi arriti të fitojë në transfertën zvicerane ndaj Zyrihut, me rezultatin 1-3, në një sfidë të cilën Hysaj e pa nga stoli, por në fushë ishin dy futbollistë të Përfaqësueses së Kosovës. Skuadra e Ancelottit kontro

No Pic available
  • 2019-02-13

Shuhet akademiku Idriz Ajeti

Idriz Ajeti, akademiku i njohur është shuar në moshën 102-vjeçare. Albanalogu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe veprimtari i palodhshëm në zhvillimet tona shoqërore, anëtar i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës dhe kryetar i saj në dy mandate, anëtar nderi i Akade

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama