Rezultate te kerkimit per termin: +Zakonet

Total: 2047
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.852Z

Horoskopi, 12 shenjat dhe zakonet e tyre

Le të zbulojmë se cilat zakone janë krijuar te ne për shkak të ndikimit të shenjës zodiakale. Ndonjëherë ne nuk e kuptojmë atë, por gjithmonë përsërisim të njëjtat modele të sjelljes sepse ato janë bërë zakone që janë pjesë e jetës sonë. Nuk ka zakone të mira apo të këqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.354Z

Shtatë zakonet kronike te njerëzit që nuk janë të lumtur

Psikologji – Sipas revistës amerikane Psychology Today, profesoresha nga Universiteti i Kalifornisë, Sonja Lyubomirsky shprehet se: 40% e aftësisë që njeriu të ndihet i lumtur dhe i kënaqur, qëndron brenda fuqisë së tij për të ndryshuar Sipas revistës amerikane Psychology

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.023Z

FOTOT/ Ja sa kollaj mund të ofendohen zakonet e të tjerëve

(KUJDES: FOTO ME PERMBAJTJE TE RENDE) Një turist rus u masakrua nga banorët vendas në Indi, pasi gabimisht i ofendoi ata duke i rënë një kambane të shenjtë. Sergey Bogdanov i ka dërguar një mesazh presidentit Vladimir Putin duke i kërkuar ndihmë që ta kthejë në shtëpi. 28- vjeçar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.747Z

Energjia: Zakonet që po ju bëjnë të pafuqishëm

Në mënyrë të pakuptueshme po e sabotoni trupin tuaj duke kryer një ose disa prej zakoneve të mëposhtme, që po jua thithin energjinë dhe po ju lënë të pafuqishëm   Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që po jua shteron energjitë. Zakone të parëndësishme që as mund ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.477Z

Miqtë ndikojnë te ne për zakonet e të ngrënit

Studimi – Kërkuesit kanë zbuluar se personat me të cilët konsumoni ushqimin, ndikojnë në mënyrë të pavetëdijshme te ju që të krijoni zakone më të shëndetshme të ushqimit  Është ditur prej kohësh se njerëzit e përshtatin sjelljen me pritshmëritë sociale ndaj tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.238Z

Zakonet e parrëfyera të femrave që jetojnë vetëm

Kërshëri – Ato përdorin letrën higjienike në vend të facoletave, nuk gatuajnë mirë, reflektojnë me zë të lartë…këto janë disa nga gjërat që bëjnë zakonisht femrat të cilat jetojnë vetëm, edhe pse nuk do t’i pranonin kurrë. Zbuloni në vijim se cilat jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.468Z

Puthje në ballë dhe zakonet e tjera të mafias. Në Siçili zgjidhet Bossi

Puthje në ballë për kumbarin dhe votime për të zgjedhur kreun e familjes, tashmë e tkurrur në një grusht anëtarësh. Hetimet e karabinierëve në Siçili kanë zbuluar traditat dhe zakonet e familjes mafioze të zonës Santa Maria di Gesu, në Palermo. Telekamerat dhe përgjuesit e hetue

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama