Rezultate te kerkimit per termin: +Zambias

Meta: total 63 / total_found 63 / time 0.000 / keyword[0] zambias / docs[0] 63 / hits[0] 77 /
No Pic available
  • 2016-11-29

Tragjeditë ajrore, nga Torino deri tek kombëtarja e Zambias

Për fat të keq tragjeditë ajrore e kanë goditur edhe në të shkuarën botën e sportit. Nga skuadra më e fortë e viteve të pas luftës Torino, për të vijuar me ekipin e Mançester United e deri tek kombëtarja e Zambias në vitin 1993. Tragjedia e ndodhur afër qytetit kolumbian të Medeli

Foeign Policy/ Diktatura më e egër që keni dëgjuar ndonjëherë
  • 2016-05-17

Foeign Policy/ Diktatura më e egër që keni dëgjuar ndonjëherë

Nga Jeffrey Smith Që kur mori pushtetin nëpërmjet një grushti shteti të përgjakshëm më 1994 Yahya Jammeh ka udhëhequr një prej diktaturave më të këqija që mund të keni dëgjuar ndonjëherë. Presidenti eksentirk i Gambias, i cili bën ekzorcizëm ritual dhe që pretendon se mund të

Si ekonomia e suksesshme e Zambias u shkatërrua nga thatësira
  • 2016-04-14

Si ekonomia e suksesshme e Zambias u shkatërrua nga thatësira

Reportazh – Pavarësisht thatësirës që kishte kapluar Afrikën, Zambia kishte rezerva ujore të qëndrueshme. Diga e saj e madhe e Kariba-s arrinte të kishte ujë mjaft, e për pasojë prodhonte një sasi të madhe elektriciteti, të cilën e eksportonte me çmim të lirë Edhe pse

No Pic available
  • 2016-03-23

Luan Rama takohet me kryetarin e grupit socialdemokrat të parlamentit austriak

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama që gjendet në Lusaka të Zambias në përbërje të delegacionit të Kuvendit të Shqipërisë në Asamblenë e 134-t të Unionit Ndërparlamentar Botëror ( IPU), pati dje një takim të veçantë me Andreas Schieder, krye

Rama- Schieder Bashkepunim mes socialdemokrateve austriake dhe LSI
  • 2016-03-23

Rama- Schieder Bashkepunim mes socialdemokrateve austriake dhe LSI

Transmetuar me 23032016 - 0939 Gjate takimit Rama- Schieder Lusaka 23 mars 2016 NOAal- Sekretari i Pergjithshem i Levizjes Socialiste per Integrim Luan Rama gjendet ne Lusaka te Zambias ne perberje te delegacionit te Kuvendit te Shqip

Presidenti i Bundestagut, Lammert: Në fund të prillit vij në Shqipëri
  • 2016-03-20

Presidenti i Bundestagut, Lammert: Në fund të prillit vij në Shqipëri

Presidenti i Bundestagut gjerman, Norbert Lammert në fund të prillit do të vizitojë vendin tonë. Lajmin e ka dhënë vetë ai teksa ka zhvilluar një takim me delegacionin e Kuvendit të Shqipërisë në Unionin Ndërparlamenar në Lusaka të Zambias. Në Unionin Nderparlamenar ne Lusaka te Za

No Pic available
  • 2016-03-20

Presidenti i Bundestagut gjerman viziton Tiranën në prill

Një delegacion i Kuvendit të Shqipërisë mori pjesë në Unionin Ndërparlamentar në Lusaka të Zambias. Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë përbëhet nga deputetët, z. Luan Rama, z. Edi Paloka dhe z. Tahir Muhedini. Gjatë punimeve të Unionit Ndërparlamentar, deputetët z. Luan Rama dhe