Rezultate te kerkimit per termin: +Zamir +Mane

Meta: total 69 / total_found 69 / time 0.000 / keyword[0] zamir / docs[0] 1853 / hits[0] 2844 / keyword[1] mane / docs[1] 1036 / hits[1] 1719 /
INVESTIGIMI/ Kromi i përgjakur: Mafia me mbështetje politike kontrollon nëntokën e Bulqizës
  • 2016-06-28

INVESTIGIMI/ Kromi i përgjakur: Mafia me mbështetje politike kontrollon nëntokën e Bulqizës

Mbivendosja e lejeve minerare ka prodhuar përplasje midis bandave kriminale për kontrollin e galerive të kromit në Bulqizë, duke shkaktuar një duzinë të vrarësh dhe të plagosurish gjatë dekadës së fundit, ndërkohë që qyteza e vogël e rrethuar nga malet mbetet një nga zonat më t

Kromi i përgjakur: Mafia me mbështetje politike kontrollon nëntokën e Bulqizës
  • 2016-06-28

Kromi i përgjakur: Mafia me mbështetje politike kontrollon nëntokën e Bulqizës

Mbivendosja e lejeve minerare ka prodhuar përplasje midis bandave kriminale për kontrollin e galerive të kromit në Bulqizë, duke shkaktuar një duzinë të vrarësh dhe të plagosurish gjatë dekadës së fundit, ndërkohë që qyteza e vogël e rrethuar nga malet mbetet një nga zonat më t

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)
  • 2015-12-12

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)

Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko Partia Demokratike mban në themele plot 343 figura nga fusha të ndryshme sociale. 25 vite më parë, këto figura vendosën të themelonin një forcë ndryshe nga çfarë ishte servirur në atë kohë, e cila do të ndryshonte rrënjësisht regjimin qeveri

Ja kush janë 10 personat më të pasur në Shqipëri
  • 2015-07-16

Ja kush janë 10 personat më të pasur në Shqipëri

Në krye të kësaj liste vijon të jetë Zamir Mane, pronari i TEG dhe i një sërë biznesesh të mëdha në vend. Pas tij renditet gjithashtu Vasil Naçi, Shefqet Kastrati dhe Vjollca Hoxha e Top Channel. Top­ 10 lista e më të pasurv

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës
  • 2015-04-02

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës

Zyra e ALUIZNI-t për Qarkun e Durrësit ka publikuar emrat e 881 qytetarëve të cilët duhet të paraqiten për të tërhequr faturat e parcelës ndërtimore dhe për të lidhur kontratat e fitimit të pronësisë së truallit. Qytetarët e poshtëshënuar në listë u përkasin zonave informale

Me kë festoi 32 vjetorin Jonida Maliqi?
  • 2015-03-28

Me kë festoi 32 vjetorin Jonida Maliqi?

Transmetuar më 27.03.2015 - 19:44 Nuk kishte sesi të ndodhte ndryshe, ditëlindja e radhës e artistes i është dedikuar totalisht mikeshave të saj. Ka qenë pikërisht 32 vjetori i këngëtares Jonida Maliqi, e cila ka mbledhu

JE SUIS SA(R)LI
  • 2015-01-14

JE SUIS SA(R)LI

Nga Bledi Mane – Public Enemy fb.com/bledi.mane twitter.com/blediMANE 1./ Data 11 janar 2014 Ora 19:59 minuta Vendi Tiranë -Ja pra të nderuar teleshikues të televizionit Klan, ky ishte edicioni qëndror i lajmeve ku ndër të tjera ndoqët: Edi Rama, kryeministri i vetëm evropian armik