Rezultate te kerkimit per termin: +Zamir +Mati

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.000 / keyword[0] zamir / docs[0] 1853 / hits[0] 2844 / keyword[1] mati / docs[1] 1138 / hits[1] 1536 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2016-03-14

Dita e lumenjëve, gërryerja, ndotja dhe erozioni fenomenet më të përhapura

Gjendja e lumenjve në Shqipëri vleresohet të jetë alarmante.Në ditën ndërkombëtare të Lumenjve drejtori i Agjencisë Kombëtare të Zonave të mbrojtura shprehet se lumenjtë në vendin tonë janë kthyer në venddepozitimi të mbetjeve,një pjesë janë gërryer për material inerte dhe sh

No Pic available
  • 2015-06-10

Emrat e 840 qytetarëve që u legalizohen banesat në Shkodër

ALUIZNI publikon emrat e mbi 800 zyrtarëve që kanë gato dosjen për legalizimin e banesave të tyre në rrethin e Shkodrës. NR EMER ATESI MBIEMER 1 PASHKE KOL NIKA 2 BUJAR JUP KASTRATI 3 AVNI ISA DULI 4 BASRI HAZIZ DANI 5 BESNIK ZEQIR ALIJAJ 6 HAMDI FADIL KIMÇJA 7 ARTAN AHMET ZEJNUNI 8 DAUT QAZ

Xhevahir Spahiu, udha e vargjeve
  • 2015-03-07

Xhevahir Spahiu, udha e vargjeve

Një aktivitet në Akademinë e Shkencave, një mbrëmje intime në Teatrin e Metropolit, në shijen e mirë që lë pas tingëllimi i poezive të tij dhe një botim luksoz që përmbledh gjysmë krijimtarie për ditëlindjen e 70-të të poetit. Si një rrugëtim në kohë, vit pas viti vijnë edh

Delvina e Dhales nje ekspozite 25 vjet pas ikjes
  • 2015-02-24

Delvina e Dhales nje ekspozite 25 vjet pas ikjes

e Hene 23 Shkurt 20151635 pm p classwp-caption-textDy nga punet ne ekspoziteSSSAbrASS25 vjet me pas keshtu titullohet ekspozita qe do te hapet ne Muzeun Historik Kombetar ne daten 25 shkurtSSSAbrASSshte nje rrefim permes piktures i evoluimit artistik te dy piktoreve qe kane lene

No Pic available
  • 2014-10-13

Efektet e trysnisë së përgjimit

Dikur, me sa më kujtohet, aty nga fundi i vitit 1998, pas grushtit të dështuar të shtetit, me një grup deputetësh, nga të dyja krahët u gjendëm në Holandë, për një seminar mbi demokracinë; me sa di, mundësuar nga Ministria e

No Pic available
  • 2014-09-30

Mbresa nga Parisi i shqiptarëve

Pasi avioni lë pas qiellin e murrëtyer të Tiranës, nuk ka gjë më të këndellëse, por edhe më të vështirë se të përshkruash Parisin në vjeshtë. Parisin e një vjeshte pranverore, të rrallëhershme, si ajo