Rezultate te kerkimit per termin: +Zanafilla

Total: 1155
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.090Z

Zbulohet zanafilla e përplasjeve që sollën dy viktima, Çiço-Rama konflikt për drogë

Grabitja e ndodhur një vit më parë në banesën e familjes Çiça në Tepelenë mund të ketë ardhur si pasojë e përplasjes për trafik lëndësh narkotike. Hetimet e kryera për ngjarjen e rëndë, që ka shënuar dy të vrarë dhe një të gjymtuar, e kanë çuar Policinë të dyshojë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.567Z

Nga zanafilla te e përkryera

Arti i sotëm është jashtë mase i ndryshëm me synime tërësisht të çuditshme dhe këmbëngulje të rreptë për të shkëputur traditën. Megjithëse artistët e sotëm punojnë me gjithçka - që nga bojërat e vajit tradicional tek regjistrimet në video e deri tek kafshët e ngordhura. Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.334Z

Si nisën konfliktet mes bandave, zanafilla e krimeve mes tyre

Nga provat e marra gjatë hetimeve të këtij gjyqi 5-vjeçar, rezulton se të pandehurit pasi krijuan dhe morën pjesë në këtë bandë e deri në shpërndarjen e saj, aktivitetin kryesor kriminal e kanë kryer në Cerkovinë e në zonat aty pranë. Aktiviteti i të pandehurve që bashkëpunonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.540Z

Historia horror: Zanafilla e vrasjes së Elton Çiços, nga grabitja tek atentatet dhe autobombat

Zanafilla e vrasjes së Elton Çiços mbrëmjen e së dielës në kryeqytet dyshohet të jetë e lidhur me grabitjen dhe dhunimin e prindërve të tij rreth një vit më parë në Tepelenë, që është pasuar me disa ngjarje të tjera kriminale në shenjë hakmarrjeje. Po më 8 qershor të vitit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.853Z

Ide/Zanafilla e konflikteve, mosmarrëveshjeve dhe paragjykimeve në mes kombeve

18-11-2013 / Nga Sazan Pasho Kush ka pak arsyetim të shëndoshë dhe beson për ngjarjet e gdhendura në gurë (po ashtu në Bibël), beson plotësisht se tregimi biblik i Babilonisë së madhe është një ngjarje e besueshme në hi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.121Z

Rama: Ligji i arsimit të lartë nuk preket. Basha: Të anulohet! Zanafilla e së keqes!

Kryeministri Edi Rama, ka deklaruar se i sfidon të gjithë ata që mendojnë se ligji i Arsimit të lartë është nëna e të gjitha të këqijave. Gjatë konferencës për shtyp, ku bëri publike vendimet e qeverisë në lidhje me kërkesat e studentëve, kreu i qeverisë mohoi në mënyrë kateg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.316Z

Proza e shkurtër, nga zanafilla deri në prag të lirisë

- Mbi Antologji e prozës së shkurtër shqipe (1685-1944) nga             Prof. Dr. Nasho Jorgaqi-   Kujtim DASHI    Pa dyshim, që Prof. Dr. Nasho Jorgaqi është një nga zërat më autoritarë si dhe me një produktivitet të lartë në letrat shqipe sa i takon letërsisë ant

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama