Rezultate te kerkimit per termin: +Zanafilla

Meta: total 1000 / total_found 1164 / time 0.000 / keyword[0] zanafilla / docs[0] 1164 / hits[0] 1249 /
Vrasja e babait dhe xhaxhait/ Blindohen varrezat, Asmer Bilali shkon në ceremoni
  • 2019-03-31

Vrasja e babait dhe xhaxhait/ Blindohen varrezat, Asmer Bilali shkon në ceremoni

Apeli i gjyshit të tij nga nëna, Fahri Vejuka për ta lejuar që të marrë pjesë në varrimin e babait dhe xhaxhait, të cilt u ekzekutuan ditën e djeshme në Shkodër duket se nuk ka rënë në vesh të shurdhër. Ish-kampioni i boksit Asmer Bilali, i cili prej disa muajsh ndodhet në burg, ka

I besuari i Ramës dhe Erdoganit? Ylli Gurra: Nuk jam ushtar i Anadollit!
  • 2019-03-02

I besuari i Ramës dhe Erdoganit? Ylli Gurra: Nuk jam ushtar i Anadollit!

Zgjedhja e bujar Spahiut me 59 vota në krye të Komunitetit Mysliman Shqiptar duket se e ka lënë të pakënaqur myftiun e Tiranës, Ylli Gurra, i cili proklamohej si fituesi i mundshëm i zgjedhjeve pas tërheqjes nga gara të Skënder Brucajt. Në një reagim për mediat pas zgjedhjeve, Gurra ko

Atentati në Vlorë/ Dy fise dhe 7 të vrarë për sherrin e basteve, ja historia
  • 2019-02-19

Atentati në Vlorë/ Dy fise dhe 7 të vrarë për sherrin e basteve, ja historia

Një sherr në sallën e kumarit ka shkaktuar 7 vitima dhe 7 të plagosur. Konflikti i nisur mes dy fiseve në Vlorë, një ditë më parë iu mori jetën edhe dy personave. Por, zanafilla e përplasjeve të dhunshme me armë nis më 7 prill të vitit 2015, në lagjen Çole. Një grup të rinjsh, gj

Top Story/ Absurditeti, ligji që kontrollon doktoraturat do të votohet nga deputetët injorantë
  • 2019-01-17

Top Story/ Absurditeti, ligji që kontrollon doktoraturat do të votohet nga deputetët injorantë

Shqipëria nuk është i vemti vend që përballet me këtë fenomen. Në Gjermani, që është edhe shteti më i fuqishëm europian, kanë dhënë dorëheqjen 2 ministra pasi janë zbuluar me plagjiaturë në punimet e tyre shkencore. Në mars të vitit 2011 dha dorëheqjen ministri gjerman i Mbr

Rama: Ligji i arsimit të lartë nuk preket. Basha: Të anulohet! Zanafilla e së keqes!
  • 2018-12-26

Rama: Ligji i arsimit të lartë nuk preket. Basha: Të anulohet! Zanafilla e së keqes!

Kryeministri Edi Rama, ka deklaruar se i sfidon të gjithë ata që mendojnë se ligji i Arsimit të lartë është nëna e të gjitha të këqijave. Gjatë konferencës për shtyp, ku bëri publike vendimet e qeverisë në lidhje me kërkesat e studentëve, kreu i qeverisë mohoi në mënyrë kateg

UT kundër Ramës: Skemi kërkuar vendosje tarifash për provimet
  • 2018-12-12

UT kundër Ramës: Skemi kërkuar vendosje tarifash për provimet

Senati Akademik i Universiteti i Tiranës, në një deklaratë për mediat ka bërë publik qëndrimin e tij në lidhje me debatin për arsimin e lartë, dhe për protestën e studentëve. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Senatit, këtë të mërkurë thuhet se nuk i kanë paraqitur

Vrasja e Kacifas për flamur, Bularati: Pse i sollën policët? (VIDEO)
  • 2018-10-30

Vrasja e Kacifas për flamur, Bularati: Pse i sollën policët? (VIDEO)

Kacifas në momentin që qëllon mbi policinë Pamje live u sollën në Open nga vatra e të shtënave në fshatin Bularat, ku mbeti i vrarë një ditë më parë 35-vjeçari Kostandinos Kacifas pasi qëlloi me armë ndaj policisë. Gazetarja Anila Hoxha foli me banorët mbi ngjarjen, të cilët u d