Rezultate te kerkimit per termin: +Zaptimi

Meta: total 262 / total_found 262 / time 0.000 / keyword[0] zaptimi / docs[0] 262 / hits[0] 339 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla Nënë Tereza do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e shkollës së integruar Nënë Tereza në Kodër Kamëz. Gjatë inspektimit në godinat 28 dhe 29 në QS ku ka përfunduar rikonstruksioni i tyre, Rama theksoi se ajo që është bërë për Universit

NË KUJTIM TË PROTESTËS QË U SHUA EDHE ZYRTARISHT
  • 2019-02-07

NË KUJTIM TË PROTESTËS QË U SHUA EDHE ZYRTARISHT

Nga Mentor KIKIA Sot u mbyll kapitulli. U mbyll zyrtarisht. Protesta e studentëve përfundoi edhe në dy-tre vatrat e fundit ku ishte transformuar në formën e një bojktoi, apo zaptimi të mjediseve universitare. Nga e hëna mësimi do të rifillojë tërësisht. Nuk u mbyll në mënyrën e duhur

No Pic available
  • 2019-01-06

Nis zgjerimi i trotuarëve te Shallvaret

Zaptimi i hapësirave publike dhe i trotuarëve pas viteve 90 ka qenë një nga shqetësimet e qytetarëve të Tiranës. Por Bashkia ka nisur punën për rehabilitimin dhe zgjerimin e tyre duke në të mirë të komunitetit. Sikurse shihni edhe nga këto foto, po punohet për zgjerimin e trotuarëve

Veliaj ngre flamurin në Tiranë: Projekti i Unazës së Madhe çliron trafikun
  • 2018-11-28

Veliaj ngre flamurin në Tiranë: Projekti i Unazës së Madhe çliron trafikun

Në ceremoninë e zhvilluar në Tiranë me rastin e Ditës së Pavarësisë, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se kjo ditë shërben për të kuptuar progresin që duhet të vazhdojë dhe që zhvillimi i Tiranës të ecë me ritme të shpejta. Përmbyllim me sukses vitin mbarëkombëtar të Skën

Veliaj: Projekti i Unazës së Madhe çliron trafikun
  • 2018-11-28

Veliaj: Projekti i Unazës së Madhe çliron trafikun

Në ceremoninë e zhvilluar në Tiranë me rastin e Ditës së Pavarësisë, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se kjo ditë shërben për të kuptuar progresin që duhet të vazhdojë dhe që zhvillimi i Tiranës të ecë me ritme të shpejta. Përmbyllim me sukses vitin mbarëkombëtar të Skën

Nis aksioni i çlirimit të ambienteve spitalore, Manastirliu: Plan konkret për zhvillimin e spitaleve
  • 2017-10-03

Nis aksioni i çlirimit të ambienteve spitalore, Manastirliu: Plan konkret për zhvillimin e spitaleve

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ndoqi nga afër aksionin e prishjes së ndërtimeve të paligjshme në ambientin e spitalit Rajonal të Elbasanit si dhe lajmëroi vijimin aksion të madh higjienizimi të ambienteve të brendshme të spitaleve në 100 ditët e pa

No Pic available
  • 2017-08-27

Nis ndërtimi i pistës së vrapimit dhe biçikletave në Parkun e Liqenit 

Të gjithë ata që preferojnë ecjen dhe vrapin në natyrë, si dhe të apasionuarit pas biçikletave, do të kenë shumë shpejt në dispozicion dy pista të mirëfillta për aktivitetet e tyre. Bashkia e Tiranës ka nisur një nga projektet më të rëndësishme për rigjallërimin e Parkut të L