Rezultate te kerkimit per termin: +Zaraniks

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Qyteti që ndërtoi i biri Sulltanit

Cili ishte njeriu që e themeloi qytetin e Elbasanit? A ishte ai një njeri i zakonshëm? 1 Me nj popullsi prej 100 000 banorsh, sot ai sht nj nga qytetet m t mdha dhe m t rndsishme t Shqipris. I shtrir n fushn me t njjtin emr, n “qendr’’ t hapsirs shqiptare,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama