Rezultate te kerkimit per termin: +Zarzavatet

Meta: total 357 / total_found 357 / time 0.000 / keyword[0] zarzavatet / docs[0] 357 / hits[0] 432 /
No Pic available
  • 2017-01-18

I ftohti dëmton serat, perimet 50% më të shtrenjta

I ftohti ekstrem që ka shkatërruar serat bujqësore ka sjellë rritje të çmimeve për perimet dhe zarzavatet deri në 50 për qind brenda pak ditëve. Sallata e spinaqi janë rritur. Sallata ka qenë 100-150 lekë, tani është 250 lekë kilogrami. Me 220 e merr atje në burim, si pasojë e ngri

Na mbaroi djathi në shtëpi
  • 2017-01-02

Na mbaroi djathi në shtëpi

Nga Enkel Demi Kur nana tha se mbaroi djathi në shtëpi mendja më shkoi që ky lajm kaq tronditës mund të na çojë mbrapsht gjithë vitin. Në 1 janar jemi të tërë në gjendje knock down. Barqet e ngritura përpjetë dhe një gjysmagjel që do të përtypet më datë 1, 2, 3. Të nesërm

No Pic available
  • 2016-12-12

Si ti bëjmë fëmijët që të hanë perimet

Zarzavatet janë ndër ushqimet e para që fillojnë të njohin fëmijët kur rriten, si dhe përbërësit kryesorë të vakteve. Përdoren dhe preferohen shumë, sepse rrisin rezistencën e të vegjëlve, kanë vitamina dhe janë të shëndetshme. Duke qenë se fëmija po përjeton një fazë të r

Ushqimet kundër dhimbjes së kokës
  • 2016-11-25

Ushqimet kundër dhimbjes së kokës

Dihet se shpeshherë dhimbjet e kokës ndikohen nga faktorë psikikë (si stresi) dhe çekuilibrimet organike (vështirësitë në tretje, lodhja dhe sindroma premenstruale) që përfshijnë të gjithë organizmin. Dhimbja e kokës, që paraqitet me simptoma të ndryshme dhe që përsëritet, kërko

Provokimi në romanin e Blushit, kanabis, ISIS e vrasja e Kryeministrit
  • 2016-11-07

Provokimi në romanin e Blushit, kanabis, ISIS e vrasja e Kryeministrit

Këtë herë Ben Blushi ka vendosur ta çojë kryeministrin në vetëvrasje Pasi ka çuar një kandidat për kryetar bashkie në atë botë, i ka ardhur radha kryeministrit, por ndryshe nga kandidati i vdekur që sillet si fantazmë mes të gjallëve, kryeministri e ka kërkuar vetë një vdekje

No Pic available
  • 2016-07-30

Basha: Bujaria e Ramës për pensionistët është 1 bukë e 100 gram djathë në muaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e quan tallje të rëndë me pensionistët vendimin e qeverisë për të indeksuar me 1.6 për qind. Kreu demokrat tha se me vendimin, 635 000 pensionistë në vend arrijnë të marrin një bukë e 100 gramë djathë. Ai deklaron e asnjë vendim i tillë qes

Basha: Bujaria e Edi Ramës me pensionistët, 1 bukë e 100 gramë djathë në muaj
  • 2016-07-30

Basha: Bujaria e Edi Ramës me pensionistët, 1 bukë e 100 gramë djathë në muaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një statusi të publikuar në faqen e vet zyrtare në Facebook, akuzon kryeministrin Edi Rama se, me rritjen qesharake që u ka bërë pensioneve nuk e lehtëson aspak jetën e të moshuarve. Sipas Bashës, taksat e rritura disa fish nga kjo qev