Rezultate te kerkimit per termin: +Zbardhjen

Meta: total 1000 / total_found 23826 / time 0.011 / keyword[0] zbardhjen / docs[0] 23826 / hits[0] 26769 /
Shpërthimi i tritolit zgjon Vlorën, hidhet në erë lokali pas mesnate (FOTO)
  • 2019-04-11

Shpërthimi i tritolit zgjon Vlorën, hidhet në erë lokali pas mesnate (FOTO)

Tjetër sasi tritoli dhe këtë herë ka shpërthyer ndryshe nga dy rastet ku u gjet në mes të rrugës dhe në derën e një zyre përkthimi duke u çaktivizuar nga xhenierët. Po flasim për një ngjarje të ndodhur pas mesnate në Vlorën e kthyer në bazën e eksplozivit në 11 ditët e para t

Aeroporti në rrezik, apeli i Metës: Të gjenden autorët dhe paratë
  • 2019-04-10

Aeroporti në rrezik, apeli i Metës: Të gjenden autorët dhe paratë

Një ditë pas granitjes spektakolare të miliona eurove në aeroport, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, tha se ngjarja e djeshme në Rinas ka cenuar sigurinë kombëtare. Si president i Republikës e konsideroj ngjarjen cenim serioz të sigurisë kombëtare, të rendit publik dhe imazhit të ven

Panik në Vlorë/ Tjetër sasi tritoli, kësaj radhe i vendoset një zyre ligjore
  • 2019-04-08

Panik në Vlorë/ Tjetër sasi tritoli, kësaj radhe i vendoset një zyre ligjore

Qytetarët ë Vlorës duket se janë familjarizuar me tritolin që tashmë po e shohin kudo nëpër rrugë, sheshe dhe biznese. Pas eksplozivit të gjetur në mes të Unazës së Re të qytetit bregdetar javën e shkuar, sot rreth orës 14:14, qytetarët e lagjes Hajro Çakërri të Vlorës, kanë q

Korçë/ Automjeti merr përpara motoçikletën, dy të plagosur, një në gjendje të rëndë
  • 2019-04-07

Korçë/ Automjeti merr përpara motoçikletën, dy të plagosur, një në gjendje të rëndë

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Korçës. Një automjet është përplasur me një motoçikletë me të cilin udhëtonin një çift bashkëshortësh. Ata janë transportuar në spital, ndërsa mësohet se njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë. Policia

Ndezën zjarrin për tu ngrohur teksa kullotnin bagëtitë, por; si e gjeti babai djalin e pajetë
  • 2019-04-06

Ndezën zjarrin për tu ngrohur teksa kullotnin bagëtitë, por; si e gjeti babai djalin e pajetë

Një ngjarje tragjike ndodhi pasditen e djeshme në fshatin Koçaj të Njësisë Administrative Fushë-Bulqizë, ku një fëmijë humbi jetën dhe motra e tij mbeti e plagosur nga shpërthimi i një granate. Djali 11-vjeçar mbeti i vdekur në vend, ndërsa vajza 9 vjeçe u nis me urgjencë me heli

Tragjike në Bulqizë/ Plas granata teksa luanin, vdes 11-vjeçari, plagoset e motra
  • 2019-04-05

Tragjike në Bulqizë/ Plas granata teksa luanin, vdes 11-vjeçari, plagoset e motra

Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e së premtes në Bulqizë. Një fëmijë ka humbur jetën ndërsa një tjetër është plagosur si pasojë e shpërthimit të një granate. Nga shpërthimi ka vdekur djali rreth 11 vjeç dhe është plagosur e motra e tij, 9 vjeçe, e cila është

Fier/ Zbrazin armët mbi biznesin, autorët djegin BMW me municione (FOTO)
  • 2019-04-04

Fier/ Zbrazin armët mbi biznesin, autorët djegin BMW me municione (FOTO)

Dy ngjarje kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier. Fillimisht, rreth orës 21:45 u raportua për të shtëna me armë zjarri në zonën e parkut të qytetit, ndërsa më pas policia gjeti një automjet të djegur në lagjen Afrim i Ri. Mësohet se makina e djegur është e tipit “BMW”,