Rezultate te kerkimit per termin: +Zbatim

Meta: total 1000 / total_found 17147 / time 0.008 / keyword[0] zbatim / docs[0] 17147 / hits[0] 20350 /
Vetting në PD nga britanikët, demokratët publikojnë skemën e përzgjedhjes së kandidatëve
  • 2019-04-06

Vetting në PD nga britanikët, demokratët publikojnë skemën e përzgjedhjes së kandidatëve

Pavarësisht se nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Partia Demokratike ka nisur nga puna për të vënë në zbatim modelin për përzgjedhjen e kandidatëve të saj nga anëtarësia sipas modelit konservator britanik. Në deklaratën e PD thuhet se dy ekspertë

No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Marrëzia vazhdon, këto janë pikat ku bastet luhen ende (FOTO)
  • 2019-04-02

Marrëzia vazhdon, këto janë pikat ku bastet luhen ende (FOTO)

Prej datës 1 janar të këtij viti, në territorin e Shqipërisë nuk duhet të lejohet aktiviteti i asnjë pike të lojërave të fatit dhe as reklamimi i tyre. Kjo parashikohet në ligjin që qeveria Rama votoi në Kuvend në fund të vitit 2018, por duket se në Shqipëri epoka e basteve nuk

Sekuestrohen drogë dhe armë në Kurbin, 5 në pranga
  • 2019-04-02

Sekuestrohen drogë dhe armë në Kurbin, 5 në pranga

Policia e Kurbinit, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, Forcat e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit dhe FNSH-ja kanë finalizuar operacionin Godull 2019 për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, duke vënë në pranga 5 persona, ndërsa dy të tjerë

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS
  • 2019-04-02

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS

Nga Petrit Vasili Shteti për shkak të puçit politik të kapjes nga Rilindja është shpërbërë strukturalisht,juridikisht dhe moralisht. Kryekauza e opozitës është natyrshëm vetëm e vetëm një: çlirimi i shtetit nga kapja dhe kriminalizimi përmes votës së lirë. Ringritja e shtetit n

Lokalet 2019/ PD jashtë, policia nis trajnimet, Veliu: Procesi në gjithë vendin
  • 2019-03-26

Lokalet 2019/ PD jashtë, policia nis trajnimet, Veliu: Procesi në gjithë vendin

Policia e Shtetit do të nisë sot trajnimet në Akademinë e Sigurisë për tu përgatitur për mbarëvajtjen ideale të zgjedhjeve lokale që do të zhvillohen më 30 qershor. Trajnimi ka për qëllim krijimin e kushteve për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Në fjalën e tij, kreu i Policisë s

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori
  • 2019-03-25

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës për tu njohur me aktet e hetimit për çështjen e kontratave të lobimit që selia blu ka bërë në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. Vetëm pak ditë më par