Rezultate te kerkimit per termin: +Zbatimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.916Z

Kerkohet zbatimi i vetingut

var fbShare url httpvizionplusalkerkohet-zbatimi-i-vetingutsize smallbrbrNga Brukseli Ministri i Puneve te Jashtme Ditmir Bushati eshte shprehur se per Keshillin Europian ka rendesi te vecante zbatimi i ligjit te vetingut Duke theksuar edhe ndikimin qe do te kete ne permbushjen e prioriteteve te t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.643Z

Degert: Marrëveshja historike, kërkohet zbatimi

Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Vincent Degert, tha sot se për Bashkimin Evropian tash është e rëndësishme që të bindet se fillon zbatimi i marrëveshjes ndërmjet Beogradit e Prishtinës. Zoti Degert u tha sot gazetarëve në Beograd se kjo marrëveshje është gjë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.168Z

Zbatimi i sistemit të Bolonjës problematik

17/11/2009  Universitetet kërkojnë ndryshimin e ligjit të arsimit të lartë në përputhje me këtë sistem Kërkohet heqja e detyrimit për kohëzgjatjen 3+2 të studimeve në të gjitha fakultetet Zbatimi i kartës së Bolonjës në arsimin e lartë është shoqëruar me probleme t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.832Z

Zgjerohet zbatimi i IBM-se

Fillon zbatimi i marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufirit edhe në dy pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, Muçibabë dhe Mutivotë. Ministria kosovare e Punëve të Brendshme njofton se këtë të enjte nga ora 8

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.249Z

Dekriminalizimi, Fleckenstein: Tashmë pritet zbatimi i ligjit

Knut Fleckenstein, raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, ka përshëndetur miratimin e projektligjit për dekriminalzimin. Në një postim në rrjetin social "Facebook", Knut shkruan se "tashmë pritet zbatimi i ligjit". "I lumtur që komisioni votoi për këtë projektligj. Tashm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.600Z

Zbatimi i ligjit për energjinë

Zbatimi i kuadrit ligjor rajonal për energjinë është diskutuar në parlamentin shqiptar. Sekretariati për komunitetin rajonal të energjisë ka zhvilluar një vork shop me deputetë të komisionit paralamentar të veprimtarive prodhuese dhe drejtues të sektorit shqipatar të energjisë. Siguri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.055Z

Rreziku te zbatimi

Pozita dhe opozita në Kosovë po vazhdojnë të japin interpretimet e tyre për marrëveshjet e arritura me Serbinë. Analistët vlerësojnë se thelbi i marrëveshjeve është te zbatimi i tyre. Naim Rashiti nga ICG’ja thotë se nëse ato nuk zbatohen shpejt, jeta e qytetarëve e të dy shtet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama