Rezultate te kerkimit per termin: +Zbatimi

Meta: total 1000 / total_found 16434 / time 0.007 / keyword[0] zbatimi / docs[0] 16434 / hits[0] 19717 /
Nga rruga te barku i avionit, si u grabitën 10 mln euro
  • 2019-04-10

Nga rruga te barku i avionit, si u grabitën 10 mln euro

Grabitja e një makine në dalje të një banke në kryeqytet, në shkurt të vitit 2015, ishte e para e një serie vjedhjesh të mjeteve të transportit të parave, me destinacion aeroportin e Rinasit. Po atë vit, në dhjetor 2015, objektivi i sulmit ishte një automjet në rrugën që të çon p

Nuk dorëzoi mandatin, por Hajdari shfaqet mes demokratëve (Foto)
  • 2019-03-27

Nuk dorëzoi mandatin, por Hajdari shfaqet mes demokratëve (Foto)

Edhe pse nuk pranoi që të digjte mandatin e saj, kjo nuk e ka penguar deputeten Rudina Hajdari që të jetë bashkë me kolegët e saj demokratë. Rudina Hajdari ka qenë e ftuar bashkë me kolegët e saj të opozitës, si Genc Pollo, Oerd Bylykbashi apo dhe Klajda Gjoshën në një aktivitet të

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!
  • 2019-03-26

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!

Nga ILir ÇUMANI Ezopi, fabulisti më i shquar i të gjitha kohërave, është një nga rrëfenjësit më interesant, i cili, me filozofinë e tij të konceptuar dhe të ndërtuar nga përvoja e tij personale e jetësore si skllav, tërhoqi vëmendjen e mbarë njerëzimit, duke e përcjellë atë br

Xhafaj mes deputetëve gjermanë për Reformën në drejtësi
  • 2019-03-22

Xhafaj mes deputetëve gjermanë për Reformën në drejtësi

Deputeti Fatmir Xhafaj, ish-kryetar i Komisionit të Posaçëm parlamentar për Reformën në Drejtësi ishte i ftuar në Berlin të Gjermanisë për të ndarë me kolegët e tij gjermanë përvojën dhe eksperiencën shqiptare si dhe sfidat me të cilat përballen vendi ynë në implementimin e saj

No Pic available
  • 2019-03-15

Meta takon Aliyev: Azerbajxhani të heq vizat për shqiptarët!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta po vijon vizitën zyrtare në Baku të Azerbajxhanit. Meta u prit në një takim nga Presidenti i Republikës së Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, ndërsa vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve, si dhe ecurinë e tyre shumë të mirë në vitet e fund

Një mijë euro ryshfet nga personat në kërkim, lirohen 6 policët
  • 2019-03-05

Një mijë euro ryshfet nga personat në kërkim, lirohen 6 policët

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë për 6 punonjës të Policisë në Pikën Kufitare të Kontrollit në Durrës, të cilët u arrestuan gjate ditës së djeshme për korrupsion pasiv e shpërdorim detyre. Gjykata ka vendosur masën arrest shtëpie për Greta Batusha si dhe masën det

Shqipëria, mes vendeve më të korruptuara në botë
  • 2019-03-01

Shqipëria, mes vendeve më të korruptuara në botë

Shqipëria renditet e 71-a nga 126 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2018-2019, të publikuar nga World Justice Project, një institut kërkimor ndërkombëtar me qendër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shqipëria merr 0.51 pikë, e pandryshuar në raport me një vit më parë (zero