Rezultate te kerkimit per termin: +Zela

Total: 1128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.199Z

Voce Zela

Transmetuar me 07022014 - 1845 Edison Ypi PUBLICITET Nga Edison Ypibr br Voce Zela nuk ka qene nuk eshte dhe kurre nuk do jete si kane thene po thone e do thone ca qe as sdine e as ndjejne festival vals shi lemze djalosh femije i par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.204Z

Lamtumire Vaccedile Zela

Familjarë, miq, kolegë, drejtuesit më të lartë të shtetit, përfaqesues të gjithë spektrit politik, trupi diplomatik i akredituar në Shqipëri, mijëra qytetarë po i japin lamtumirën ikonës së muzikës shqiptare, Va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.869Z

Gëzuar ditëlindjen zonja Zela

Telefonata e Topit: I vetmi lajm që u prodhua për ditëlindjen e 69-të të Vaçe Zela, ishte një telefonatë urimi që Presidenti i Republikës, Bamir Topi, i bëri dje "këngëtares së madhe shqiptare, Artistes së Popullit dhe Nderit të Kombit, ikonës së shenjtë të muzikës shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.292Z

Kalendari i Koha Jone -Vace Zela*

Vace Zela eshte Artiste e popullit dhe kengetare me fame te madhe gjate periudhes se Socializmit. Ajo u lind me 7 prill 1939. U zbulua rastesisht ne moshe te re ne Lushnje. Vace Zela ka nje ze te jashtezakonshem. Kenget e saj ne vite mbeten popullore dhe te preferuara nga publiku. Prej kohesh Vace

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.568Z

Veçe Zela nderohet në Zvicër

Pavarësisht se prej vitesh i ka munguar skenës, Vaçe Zela vazhdon të kujtohet e të vlerësohet prej dashamirësve të saj. Së fundmi, këngëtarja e madhe shqiptare është nderuar me mirënjohje edhe nga shoqata "Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë të Zvicrës". Gjatë ceremonisë së dor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.656Z

Sot ditëlindja e artistes Vaçe Zela.

      Sot këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare Vaçe Zela mbush plot 69 vjeç. Zela është artiste e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste. Ka lindur në Lushnje më 7 prill të vitit 1939 . U zbulua rastës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.458Z

Vace Zela mbush 70 vjec

Kengetarja Vace Zela, feston sot 70 vjetorin. Deshira me e madhe e saj mbetet nje atkim i mundshem me publikun shqiptar, siç eshet shprehur vete artistia ne telefon per televizion Koha. Ne kete pervjetor Vace Zela, ka mare mijra urime nga shqiptaret.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama