Rezultate te kerkimit per termin: +Zemrimin

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] zemrimin / docs[0] 22 / hits[0] 22 /
Të zemëruar nga përgjimet, maqedonasit mbajnë protestë
  • 2015-02-21

Të zemëruar nga përgjimet, maqedonasit mbajnë protestë

Edhe gjatë ditës së sotme, në orët e pasditës, disa dhjetëra qyetarë janë grumbulluar për të protestuar para qeverisë së Maqedonisë për të shprehur zemrimin ndaj udhëheqësve të këtij institucioni pas aferës së përgjimeve. Protestuesit në duar bartin parulla në të cilat shkr

No Pic available
  • 2013-12-01

"Hylli i Dritës", nuk do t'u shërbejmë kurrë partive, veç kulturës kombëtare

TIRANE - "Hylli i Dritës" ka qenë organi i françeskanëve shqiptarë që është hapur e mbyllur disa herë. Është jo vetëm pioniere e revistave albanologjike shqiptare, por edhe një nga zërat më autoritativë të histori

No Pic available
  • 2013-12-01

"Hylli i Dritës", nuk do t'u shërbejmë kurrë partive, veç kulturës kombëtare

TIRANE - "Hylli i Dritës" ka qenë organi i françeskanëve shqiptarë që është hapur e mbyllur disa herë. Është jo vetëm pioniere e revistave albanologjike shqiptare, por edhe një nga zërat më autoritativë të historisë së letrave shqipe. E filluan përfaqësues të nderuar të Provin

Berisha në Facebook : Në Ghent, biseda të rëndësishme për Shqipërinë!
  • 2013-10-20

Berisha në Facebook : Në Ghent, biseda të rëndësishme për Shqipërinë!

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar kryeministrin Edi Rama në takimin me krerë të lartë të Bashkimit Europian në Belgjikë, zhvilluar pas funeralit të Presidentit të PPE-së, Wilfried Martens. Ndryshime në Policinë e Shtetit, lëvizjet në administratë dhe rritja e borxhit kanë qënë

No Pic available
  • 2011-07-07

Dikush po mbjell At!

Nga Daniel GÀZULLI   Përgjigje e vërtetë letrës imagjinare të At Gjergj Fishtës   Si na ke mësue kur ishe në mes nesh, e si vijon të na mësojsh përherë me veprat Tueja që i gjetëm rishtas nëpër rrënoja, ma së pari na nuk do të dëshpërohemi. A nuk ishe Ti që na pate t

“Vatra”: Interesat e kombit mbi interesat e partive
  • 2011-05-23

“Vatra”: Interesat e kombit mbi interesat e partive

Federata Pan-shqiptare në Amerikë “Vatra” duke iu referuar situatës paszgjedhore në Tiranë i ka bërë apel qytetarëve të tregohen të përmbajtur dhe të mendojnë më shumë për interesat e Kombit se sa ato të

No Pic available
  • 2010-08-30

Fermerët në protestë, ska treg për prodhimet e tyre

Fier 45% e siprfaqeve t tokave t tyre kultivojn bostan dhe kultura t tjera si misr dhe pak blegtori Fermert e Komuns Strum n Rrethin e Fierit kan protestuar dje paradite n rrugn kryesore q lidh kt komun me fshatra t tjer pran ksaj zone. Shkaku i protests ishte mosinteresimi i shtetit dhe mungesa e