Rezultate te kerkimit per termin: +Zenun +Fero

Total: 86
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

Gerdeci, ceshtjes i shtohen edhe 13 te pandehur

Ceshtjes se tragjedise se Gerdecit, ku humben jeten 26 persona, i jane shtuar edhe 13 te pandehur te tjere, duke e cuar ne 27 numrin e personave te konsideruar si te pandehur ne kete ceshtje. Lajmin e bejne te ditur burime prane Prokurorise se Pergjithshme, sipas te cilave te pandehurit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.709Z

Ishte në arrati, arrestohet ish-juristi i MM, i dënuar për çështjen Gërdeci

Arrestohet dhe një tjetër i dënuar për tragjedinë e Gërdecit. Policia e Tiranës ka vënë në pranga 33- vjeçarin Denis Hajdari i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me vendim të datës 13 shkurt 2013, e ka dënuar me një vit burg për veprën penale ‘shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.289Z

Gerdeci vetedorezohet i gjashti

Shkon në 6 numri i të dënuarve të dosjes Gërdeci, të vetëdorëzuar në polici apo arrestuar. Më i fundit është ish anëtari i kategorizimit të municioneve Zenun Fero, i cili u vetëdorëzua në Drejtorinë e Policis&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.398Z

Gërdeci, arrestohen 2 ish-ushtarakë nga Krimet e Rënda, ishin në arrati

TIRANË-Dy ish-ushtarakë janë vënë në pranga për tragjedinë e Gërdecit. Mësohet se ish-ushtarakët janë arrestuar nga sektori i Krimeve të Rënda. Prangat u janë vënë shtetasve, Jorgo Miho dhe Gëzim Oshafi, të dy të dënuar nga shkallët e gjyqësorit me nga 1 vit burg. Të dy ish-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.495Z

'Gërdeci', arrestohen 2 ish-ushtarakë, ishin në arrati

TIRANË-Dy ish-ushtarakë janë vënë në pranga për tragjedinë e Gërdecit. Mësohet se ish-ushtarakët janë arrestuar nga sektori i Krimeve të Rënda. Prangat u janë vënë shtetasve, Jorgo Miho dhe Gëzim Oshafi, të dy të dënuar nga shkallët e gjyqësorit me nga 1 vit burg. Të dy ish-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.266Z

Prokuroria “u lë në dorë” akuzat 14 ushtarakëve

19/02/2009  Për Gërdecin u komunikohet akuza e “shpërdorimit të detyrës” punonjësve të ushtrisë TIRANE- Nga dita në ditë Prokuroria e Përgjithshme vazhdon procesin e komunikimit të akuzave për personat që dyshohet se nuk kanë zbatuar detyrën e tyre, për sa i përket m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.207Z

Tragjedia e Gërdecit, familjarët kallëzim penal ndaj Mediut

Familjarët e viktimave të tragjedisë së 15 marsit 2008 në Gërdec kanë depozituar një tjetër kallëzim penal në Prokurorinë e Përgjithshme ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, aktualisht deputet dhe ministër Mjedisi. Kallëzimi penal është i firmosur nga 21 përfaqësues të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama