Rezultate te kerkimit per termin: +Zeqja

Meta: total 198 / total_found 198 / time 0.000 / keyword[0] zeqja / docs[0] 198 / hits[0] 277 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

No Pic available
  • 2019-04-03

Armando Bora sjell historinë e dy burrave

Në orët e vona të natës, në një stacion të harruarr autobuzi në periferi të qytetit të Sidneit, jo larg bregut shkëmbor të oqeanit Paqësor, do të takohen Norm dhe Ahmed për të na treguar një histori të vjetër sa vetë historia e njerëzimit. Norm dhe Ahmed, vepra e shkruar nga Al

No Pic available
  • 2018-11-27

Luiza Xhuvani dhe Arta Dobroshi bashkë në një film

Emili filmi me regji dhe skenar të Ajola Dajës ka përfunduar xhirimet. Historia e një dhune në familje, ky xhirim kinematografik bëri bashkë në një histori aktoret e njohura Luiza Xhuvani dhe Arta Dobroshi. Në role të tjera interpretojnë Lulzim Zeqja, Margent Caushi, dhe Noel Miraka. Por

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në

No Pic available
  • 2018-05-03

Sekuestrohet Benzi 20 mijë euro në Dibër, pronari kërkohej në Itali

Automjeti i sekuestruar Kanë kaluar vetëm 24 orë nga deklarata e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj në Durrës ku theksoi se eksponentëve të grupeve kriminale do tiu sekuestrohen pasuritë përveç arrestimit. Duket se thirrja e ministrit është dëgjuar në Dibër, ku ka nisur hetimi pa

Dibër, kërkohej në Itali për shfrytëzim prostitucioni, pranga 24-vjeçarit
  • 2018-04-25

Dibër, kërkohej në Itali për shfrytëzim prostitucioni, pranga 24-vjeçarit

Policia e Dibrës ka arritur të vendosë në pranga një të ri, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma/ Itali. Është zhvilluar një operacion policor, ku është finalizuar me kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar : Florjan Zeqja, 24

Së shpejti premiera e Viktor Frankeshtain
  • 2018-04-17

Së shpejti premiera e Viktor Frankeshtain

“Frankenshtani”, lufta mes ekzistencës dhe mosekzistencës. Si do të përfundojë beteja mes dashurisë, jetës dhe vdekjes? Viktor Frankeshtain, i konsumuar nga pasioni i tij për shkencën sjell në jetë një krijesë të njohur për shumë prej nesh si krijesa e Frankenshtainit. Si