Rezultate te kerkimit per termin: +Zeri

Meta: total 1000 / total_found 3921 / time 0.002 / keyword[0] zeri / docs[0] 3921 / hits[0] 5262 /
Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid
  • 2019-02-07

Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka ftuar qytetarët ti bashkohen protestës së 16 shkurtit për të rrëzuar qeverinë. Gjatë fjalës së tij sot në Parlament, ai tha se erozioni i demokracisë po ndodh me ritme të shpejta dhe sot jemi në një regjim hibrid, pa rregulla loje, pa meritokraci, pa d

Biseda e Ramës me naftëtarët, Paloka: Kryeministri vazhdon me show
  • 2018-01-22

Biseda e Ramës me naftëtarët, Paloka: Kryeministri vazhdon me show

Deputeti demokrat Edi Paloka ka reaguar në Facebook pas konferencës së kryeministrit Edi Rama me naftëtarët. Ata u kërkojnë punë e paga, këta thonë të bëjnë dokumentet për të marë statusin dhe ju ofrojnë spital për sëmundjet profesionale, shkruan Paloka. Paloka thotë se Rama nuk

No Pic available
  • 2017-11-14

Bosnja paralajmëron njohjen e Kosovës, Serbia në panik

BOSNJE-Pres që Presidenti i Serbisë, për shkak të njoftimit nga Bakir Izetbegoviç se Bosnja dhe Hercegovina do ta njohë pavarësinë e Kosovës, të thërrasë Këshillin e Sigurisë Kombëtare në 48 orët e ardhshme. Ky organ do të shqyrtojë hapat e mëtejshëm të vendit dhe mar

No Pic available
  • 2017-11-03

Opozita synon ta rrëzojë Qeverinë në pranverë

Deputetët e opozitës po synojnë që në pranverën e ardhshme ta rrëzojnë qeverinë Haradinaj nëpërmjet mocionit të mosbesimit. Ata po presin që fillimisht të përfundojë rrethi i dytë i zgjedhjeve lokale dhe 100-ditëshi i këtij ekzekutivi dhe më pas të veprojnë drejt rrëzimit të

No Pic available
  • 2017-10-07

Kush po i ngre kullat e mafies në Fier? Berisha nxjerr emrat: Të lidhur me Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha po publikuar mesazhin e një qytetari i cili i shkruan se më rregullimin e qendrës së qytetit të Fierit do tu prishen shtëpitë dhe bizneset. Berisha e ka postuar në faqen e tij Facebook, ku shkruan se në Fier po ngrihen kullat e mafies qeveritare. Cdo gje po be

No Pic available
  • 2017-10-04

Gati edhe të vdesim, Katalonja sot shpall Pavarësinë, eurodeputeti: Na mbroni

Katalonja do të presë një prej njohjeve të para nga Kosova pasi të shpallë pavarësinë ditën e sotme. Kështu ka thënë në një intervistë ekskluzive dhënë gazetës Zëri eurodeputeti katalonjas Josep Maria Terricabras. Terricabras ka zbuluar për gazetën Zëri se nëse nuk ndodh diç

No Pic available
  • 2017-10-04

Katalonja, njohjet e para i pret nga Kosova dhe Britania

Në një intervistë ekskluzive dhënë gazetës Zëri eurodeputeti katalonjas, Josep Maria Terricabras, ka thënë se parlamenti i Katalonjës do të shpallë sot pavarësinë e vendit duke jetësuar vullnetin e mbi 90 për qind të qytetarëve të saj, të cilët votuan në referendumin e së diel