Rezultate te kerkimit per termin: +Zevendeskryeministri +Gazmend +Oketa

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.065Z

Oketa:

Zevendeskryeministri Gazmend Oketa ka komentuar edhe njehere dreken e organizuar nga presidenti Bamir Topi ne Durres. Gjate nje interviste per mediat vizive, Oketa eshte shprehur se ajo ishte nje dreke e thjeshte mes miqsh, qe nuk duhet perceptuar ne menyre politike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.964Z

Oketa: Pragu te rritet, jo ndryshim sistemi

Zevendeskryeministri Gazmend Oketa u shpreh se reforma zgjedhore qe pritet te kryhet nga partite nuk duhet te preke sistemin zgjedhor ne vend. Ne nje interviste per gazeten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.937Z

Oketa Votimi i pronave i turpshem

Deputeti demokrat Gazmend Oketa ka rikonfirmuar qendrimin e tij kunder votimit te dyfishte te ligjit te pronave ne Parlament. Duke folur ne emisionin Top Story Oketa eshte shprehur se qendrimin e tij e bazon ne betimin e bere kur ka marre mandatin e deputetit. I qendroj deklarates se vot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.107Z

Oketa Nuk mund te pranonim marreveshjen e opozites

Deputeti i PD-se ne Top Story Topalli ka pergjegjesi per ligjin e pronave Nuk ka pasur asnje marreveshje mes Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe qeverise shqiptare per te mos prekur strukturen dhe legjislacionin e institucioneve shqiptare. Kjo ishte deklarata qe beri dje ish-ministri i Mbrojtjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.712Z

“S’ka pakt PD-PS per reformen zgjedhore”

Zevendeskryeministri Gazmend Oketa mohoi diten e djeshme ekzistencen e nje pakti mes Partise Demokratike dhe asaj Socialiste per reformen ne sistemin elektoral. “Nuk ka asnje marreveshje mes dy partive kryesore politike, PD-se dhe PS-se, per reformen zgjedhore. Perderisa eshte ngritur nje komision

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.853Z

Kosova e pavarur ne 2008

Zevendeskryeministri Gazmend Oketa vecoi dje pavaresine e Kosoves si nje nder dy ngjarjet me te medha qe mund t'u "dhurohen" shqiptareve, perfshi ftesen per anetaresimin e Shqiperise ne NATO, ne vitin e ri qe sapo ka hyre, 2008-en. Ai tha per agjencine zyrtare te lajmeve ne Tirane se duke pare nga 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.665Z

"Shkolla e re ne Marqinet, ne kohe rekord, Gerdeci zone normale"

TIRANE - Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa kerkoi diten e djeshme nga perfaqesuesit e pushtetit vendor qe te punonin dhe ta ngrinin ne nje kohe rekord shkollen e re ne Marqinet te Vores. "Me aftesite dhe perkushtimin e drejtuesve te pushtetit vendor, kjo shkolle do te ndertohet ne nje kohe rekord

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama