Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjatja

Total: 1677
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.713Z

SHBA: Jemi të shqetësuar nga zgjatja e ngërçit politik, qeveria të pranojë kompromisin

Share Ndihmës sekretari i SHBA për Europën, Filip Gordon, ka deklaruar se SHBA është e shqetësuar për tejzgjatjen e ngërçit politik në Shqipëri. Ai ka vlerësuar faktin se opozita i ka dhënë fund bojkotit, ndërsa ka kërkuara nga ana e mazhorancës që të prano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.174Z

Rusi, zgjatja e mandatit presidencial po kthehet në ligj

Moskë(start)- Dhoma e ulët e Parlamentit në Moskë, ka miratuar propozim për të zgjatur mandatin presidencial rus me dy vjet të tjera. Propozimi i presidentit Medvedev po kthehet tashmë në ligj. Kritikët e Kremlinit theksojnë se zgjatja e mandatit presidencial nga katër në gjashtë vjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.938Z

Byroja e hetimit, Tahiri: Drejt finalizimit. Zgjatja në kohë nuk dëmton produktin

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, që mban dhe postin e kryetarit të PS-së për Tiranën deklaron se rinovimi i forumeve përfshi dhe mandatin e kryetarit do të bëhet përmes kongresit. Sa i takon Byrosë së Hetimit, zgjajtja në kohë nuk do të thotë dëmtim produkti. Jemi në një proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.229Z

Doris Pack: Shqipëria meriton heqjen e vizave, zgjatja e procesit, absurditet

Europarlamentarja Doris Pack ka kundërshtuar sjelljet e disa burokratëve në Bruksel, dhe ka deklaruar se do të jetë në krye të lobingut që do të ndalë idetë e dallimeve që po shfaqen mes vendeve të Ballkanit. “Shqipëria e meriton liberalizimin e vizave, absurd zgjatja e procesit&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.470Z

Zgjatja e afatit të hetimeve paraprake dhe praktika e sotme

Në praktikën e përditshme, apo e thënë më thjesht në rutinën e punës së subjekteve procedurale penale takohemi edhe me termin "Afati i hetimeve paraprake". Me një interpretim gjuhësor të fjalës afati është një periudhë kohore e caktuar për kryerjen e një apo disa veprimeve. Në r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.204Z

Heqja e ekskluzivitetit të Rinasit, miratohet në qeveri zgjatja e kontratës    

Fluturimet Për hapjen e Kukësit, koncesioni deri në 2027  Marrëveshja Kohëzgjatja – Sipas marrëveshjes së ndryshuar, afati i koncesionit do të shtyhet menjëherë deri në vitin 2027 Shtesa – Për çdo aeroport të ri (përveç Kukësit), kontratat e Rinasit shtyhet 0.5 vjet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.323Z

Malaj: Zgjatja e mandatit, mentalitet diktatorial

Arben Malaj i cili terhoqi kandidaturen nga gara per kreun e Partise Socialiste, ka shpjeguar arsyet e ketij vendimi, duke sulmuar edhe kreun ne detyre te Partise Socialiste, Edi Rama. Sipas Malajt, ne Kongresin e Jashtezakonshem nuk u be asnje analize per shkaqet qe cuan ne humbjen e zg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama