Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjedhja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.218Z

Gaiani: Zgjedhja e presidentit, kushtetuese

Ambasadori italian, Masimo Gaiani Ambasadori italian, Masimo Gaiani, ka thënë se, zgjedhja e presidentit u bë në përputhje me Kushtetutën, ndërsa Nishanin e cilësoi, si një personalitet të një niveli të lartë. Janë dy aspekte, së pari procesi në të cilin u zgjodh presidenti dhe së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.076Z

Zgjedhja e presidentit

Kur kanë mbetur edhe 5 ditë nga votimi i parë në Parlament për të zgjedhur Presidentin e ri të Republikës, në një intervistë për Top Channel ambasadori Damimarkës në Tiranë Karsten Ankjaer Jensen shprehet se 5 vitet e a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.537Z

METE: Zgjedhja e Jakës kundër statutit

Zgjedhja e Nikolin Jakës në krye të Dhomës së Tregtisë ka sjellë reagimin e menjëhershëm të Ministrisë së Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës, e cila e ka konsideruar të pavlefshme këtë zgjedhje. Sipas Ministrisë, zgjedhja e Jakajt është e pavlefshme për shkak se Prokuroria v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.071Z

Zgjedhja e Presidentit, vetëm me konsensus!

NARD NDOKA Presidenti duhet të zgjidhet me konsensus nëpërmjet dialogut nga palët në Kuvend ose me votim direk nga populli. Pavarësisht se nuk është hapur akoma zyrtarisht procesi për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, dëgjohet rëndom në ambiente publike se ka një pazar të fsheh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.576Z

Prifti: Zgjedhja e Jakes, e paligjshme

Ministri i Ekonomise, Dritan Prifti e ka konsideruar si te paligjshme zgjedhjen e Nikolin Jakes ne krye te Dhomes se Tregtise se Tiranes. Permes nje shkrese zyrtare Prifti ka deklaruar se zgjedhja e Jakes eshte e pavlefshme pasi procedurat e zgjedhjes se tij kane qene jo transparente. &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.976Z

Berluskoni: Sheva zgjedhja ideale

Presidenti i Milanit, Silvio Berluskoni, ka konfirmuar dëshirën për të risjellë Andrij Shevçenkon sërish në "San Siro" gjatë verës, duke e përshkruar si "zgjedhjen ideale" për të zëvendësuar Ronaldon e dëmtuar. Ai tha: "Mendoj gjithmonë për Shevçenkon dhe flas shpesh me të. Tifoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Maqedoni, zgjedhja e Obames frymezon shqiptaret

Nje president afroamerikan ne Shtepine e Bardhe ka ngacmuar fantazine e faktorit politik edhe ne Maqedoni.    Partite shqiptare, duke iu referuar tolerances mes racave dhe etnive te ndryshme ne Shtetet e Bashkuara, thone se edhe ne Maqedoni duhet te kultivohet e njejta bashke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama