Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjedhjet

Meta: total 1000 / total_found 88975 / time 0.038 / keyword[0] zgjedhjet / docs[0] 88975 / hits[0] 179799 /
Rama-Meta, negociata të vështira për një bashki të madhe për LSI-n
  • 2015-02-27

Rama-Meta, negociata të vështira për një bashki të madhe për LSI-n

Tiranë - Dy liderët e mazhorancës së majtë, kreu socialist, Edi Rama dhe ai i LSI-së, Ilir Meta, kanë zhvilluar dje një tjetër takim në vijim të negociatave për ndarjen e bashkive. Kështu, gjatë ditës së djeshme Rama është ngjitur për të tretën herë brenda pak ditësh në zyr

No Pic available
  • 2015-02-27

Pogradec, Nënprefekti kryetar bashkie për 4 muaj, pas ikjes së Shkëmbit

Pogradec- Luan Maxhari merr detyrën e kryetarit të bashkisë së Pogradecit pas dorëheqjes së Artan Shkëmbit. Nënprefekti Maxhari do të mbajë postin e kryebashkiakut deri në zgjedhjet vendore e 21 qershorit. Artan Shkëmbi dha dorëheqjen nga posti i kryebashkiakut pak ditë më parë. Arta

Nënprefekti i Pogradecit, kryetar bashkie pas ikjes së Shkëmbit
  • 2015-02-27

Nënprefekti i Pogradecit, kryetar bashkie pas ikjes së Shkëmbit

Nënprefekti i Pogradecit, Luan Maxhari, ka marrë detyrën e kryetarit të Bashkisë së Pogradecit pas dorëheqjes së Artan Shkëmbit. Maxhari do të mbajë postin e kryebashkiakut deri në zgjedhjet vendore e 21 qershorit. Artan Shkëmbi dha dorëheqjen nga posti i kryebashkiakut pak ditë më p

Përshkallëzohen replikat mes Shtëpisë së Bardhë dhe Izraelit
  • 2015-02-27

Përshkallëzohen replikat mes Shtëpisë së Bardhë dhe Izraelit

Replikat lidhur me vendimin e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të pranuar një ftesë për të folur para Kongresit amerikan javën e ardhshme, janë përshkallëzuar. Komentet e Këshilltares së Sigurisë Kombëtare, Susan Rice që kritikoi ashpër këtë vendim, kanë shtuar edhe

Luan Maxhari, kryebashkiaku i ri i Pogradecit
  • 2015-02-27

Luan Maxhari, kryebashkiaku i ri i Pogradecit

Pas dorëheqjes së bujshme të Artan Shkëmbit pak ditë më parë, Pogradeci është njohur me kryetarin e ri të bashkisë. Ai është Luan Maxhari dhe do të zërë vendin e lënë bosh nga Shkëmbi. Maxhari u zgjodh nga këshilli i bashkisë së Pogradecit. Luan Maxhari ka qenë nënprefekt p

Luan Maxhari, kreu i ri i Bashkisë Progradec deri në zgjedhjet lokale
  • 2015-02-27

Luan Maxhari, kreu i ri i Bashkisë Progradec deri në zgjedhjet lokale

Pas dorëheqjes së kryetarit të bashkisë Artan Shkëmbi, Këshilli Bashkiak i Pogradecit ka zgjedhur kreun e ri. Ai do të jetë nënprefekti Luan Maxhari, i cili do të mbajë detyrën e kryebashkiakut deri në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Këshilli bashkiak i këtij qyteti gjeti konsensus

Dekriminalizimi, ligj për të kapur dhe vendoret
  • 2015-02-26

Dekriminalizimi, ligj për të kapur dhe vendoret

Pavarësisht se Komisioni i Posaçëm, për atë që quhet procesi i dekriminilizimin në politikë dhe administratë, ka një afat për të përfunduar paketën ligjore në qershor, demokratët propozojnë të ecet me shpejt për të penguar kandidimin në zgjedhjet e 21 qershorit të personave me