Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjedhjet

Meta: total 1000 / total_found 92275 / time 0.127 / keyword[0] zgjedhjet / docs[0] 92275 / hits[0] 185539 /
Fleckenstein Pa dekriminalizim ska avancim te Shqiperise drejt BE
  • 2015-09-15

Fleckenstein Pa dekriminalizim ska avancim te Shqiperise drejt BE

Transmetuar me 14092015 - 2331 PUBLICITET Brukseli nuk do te hape driten jeshile per hapjen e negociatave te anetaresimit te Shqiperise me Bashkimin Europian nese nuk do te avancohet me procesin e dekriminalizimit paralajmeron

PE debaton per Shqiperine Hapa pozitive dhe shume parregullsi
  • 2015-09-15

PE debaton per Shqiperine Hapa pozitive dhe shume parregullsi

Transmetuar me 14092015 - 2328 PUBLICITET Komisioni i Jashtem i Parlamentit Evropian diskutoi raportin e OSBEODIHR per zgjedhjet lokale ne Shqiperi duke vleresuar se kishte hapa pozitie por edhe nje sere parregullsish Ne debat

A nuk zgjedh një parti më të mirët në përfaqësimet e saj politike?
  • 2015-09-15

A nuk zgjedh një parti më të mirët në përfaqësimet e saj politike?

REXHEP MEIDANIPartitë politike janë shfaqur në fund të shek. XVII dhe në fillim të shek. XVIII. Revolucioni industrial dhe avancimi i demokracisë, me ndërtimin gradual të kombeve të industrializuara, i dha hov përfshirjes masive qytetare dhe rolit në rritje të partive politike. Vetë s

Basha në Bruksel: Dekriminalizimi urgjencë kombëtare, konsensus mes eurodeputetëve
  • 2015-09-15

Basha në Bruksel: Dekriminalizimi urgjencë kombëtare, konsensus mes eurodeputetëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë takimeve që ka pasur në Bruksel me eurodeputetë të majtë dhe të djathtë, ka thënë se procesi i dekriminalizimit është 'urgjencë kombëtare'. Foto ilustrueseNë një koment të publikuar mbrëmjen e së hënës në profilin e tij në rr

INTERVISTA E PLOTE/ Deputeti i PS: Humbëm në 2009 e 2011, votën e mbrojtëm me njerëz influentë në vitin 2013
  • 2015-09-15

INTERVISTA E PLOTE/ Deputeti i PS: Humbëm në 2009 e 2011, votën e mbrojtëm me njerëz influentë në vitin 2013

Deputeti socialist i qarkut të Tiranës, Artan Gaçi, vlerëson operacionin e qeverisë kundër informalitetit sepse, sipas tij, biznesi nuk do të ndihet më i kërcënuar nga administrata e korruptuar tatimore dhe doganore.Deputeti i PS, Artan GaçiAi propozon një skanim të pasurive të admini

No Pic available
  • 2015-09-15

Zgjedhjet në Greqi, liderët përballen në debat televiziv

Dy sfiduesit kryesorë në zgjedhjet e Greqisë do të përballen në debat televiziv, me sondazhet që tregojnë se janë fyt-më-fyt. Lideri i së majtës, i Partisë Syriza, Aleksis Tsipras do përballet me Vangelis Meimarakis, nga qëndra e djathtë, Partia Demokracie e Re. Tsipras bëri thirrje

Bomba e Kukan: Zgjedhjet nuk ishin të lira dhe të ndershme
  • 2015-09-15

Bomba e Kukan: Zgjedhjet nuk ishin të lira dhe të ndershme

Fleckenstein: "Ne po shohim përditë raste të deputetëve shqiptarë me të shkuar kriminale, që mundohen të përfitojnë nga imuniteti që kanë" Shefja e misionit vëzhgues së OSBE/ODHIR, Audrey Glover i njohu eurodeputetët e komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian me ko