Rezultate te kerkimit per termin: +Zharrz

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] zharrz / docs[0] 52 / hits[0] 76 /
Zharrza nuk gjen qetësi, shpërthen pusi i naftës
  • 2019-01-17

Zharrza nuk gjen qetësi, shpërthen pusi i naftës

Një pus nafte ka shpërthyer pasditen e sotme në zonën e Zharrzës në Fier. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00 të pasdites së kësaj të enjteje. Ngjarja në fjalë ka shkaktuar panik tek banorët. Deri më tani nuk raportohet  për dëme të shkaktuara nga zjarri, ndërsa në vendin e ngja

Dëmshpërblimet e Zharrzës, banorët: Nuk i kemi marrë ende paratë
  • 2018-09-04

Dëmshpërblimet e Zharrzës, banorët: Nuk i kemi marrë ende paratë

Familja e Ylmie Rustos, e përbërë nga 5 anëtarë jeton ende në shtëpinë që është vlerësuar e pabanueshme pas lëkundjeve të tokës të shkaktuara nga shpimet për naftë në fshatin Zharrëz. Ata thonë se nuk i kanë marrë 600 mijë lekët e dëmshpërblimit dhe vazhdojnë të jetojn

No Pic available
  • 2018-03-09

Qeveria harron Zharrzën, nuk zbaton vendimet për dëmshpërblimet nga tërmetet

Një vit më parë, në muajt shkurt e mars 2017, një grup banorësh të fshatit Zharrëz u nisën në këmbë drejt Tiranës, duke kërkuar dëmshpërblim për banesat e dëmtuara nga lëkundjet e tokës. Qeveria në atë kohë u premtoi se do tu jepte 100 për qind të vlerës së banesës. Madje

No Pic available
  • 2017-03-17

Skandali me Bankers Petrolium, eksperti i pavarur dyshohet se favorizoi kompaninë

Skema e përdorur nga kompania Bankers Petroleum për të fshehur të ardhurat në mënyrë që të shmangë pagesën e tatim fitimit tek shteti shqiptar, dyshohet se përfshin edhe një nga katër kompanitë me të mëdha në botë në fushën e ekspertizës financiare. Bankers Petroleum dhe qever

No Pic available
  • 2017-03-15

Familjarët e viktimave të Gërdecit shpërthejnë kundër Ramës: Gënjeshtar!

Nëntë vjet më parë, Gërdeci u trondit nga një shpërthim i fuqishëm që u mori jetën 26 personave, ndërsa familjarët e viktimave janë ende në proces gjyqësor në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg. Përmes një letre drejtuar shtypit ata akuzojnë sot kryemin

Gërdeci, familjarët e viktimave të zhgënjyer nga Rama. Tahiri kërkon ndjesë
  • 2017-03-15

Gërdeci, familjarët e viktimave të zhgënjyer nga Rama. Tahiri kërkon ndjesë

Nëntë vjet nga tragjedia e Gërdecit që i mori jetën 26 personave, familjarët e viktimave janë ende në proces gjyqësor në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg. Përmes një letre drejtuar shtypit ata shprehin pakënaqësi edhe ndaj kryeministrin Edi Rama se i ka ma

No Pic available
  • 2017-03-02

Rama: Aleat i njerëzve kjo shumicë, çdo aleancë tjetër kthim prapa

Kjo shumicë qeverisëse ështe aleati kryesor i njerëzve dhe çdo aleancë tjetër është një kthim prapa. Kështu deklaroi kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend. Duke folur për reformën në drejtësi, Rama tha se vettingu është proces ky është kyç për zh