Rezultate te kerkimit per termin: +Zhduket

Meta: total 1000 / total_found 3630 / time 0.002 / keyword[0] zhduket / docs[0] 3630 / hits[0] 4046 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Për miliona amerikanë po vjen errësira në mes të ditës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të përjetojnë eklipsin e saj të parë nga njëri bregdet në tjetrit në më shumë se një shekull. Eklipsi do të përjetohet më 21 gusht dhe miliona amerikanë do të kenë mundësinë për të vëzhguar ngjarjen e rrallë qiellore. Agjencia Hapësinore N

No Pic available
  • 2017-06-20

Nga Armir Shkurti/ Darvinizmi politik shqiptar dhe rreziku i tensioneve të mëdha

Më shumë ngjan me një gosti kanibalësh në fakt ky muaji i fundit, që nga marrëveshja RamaBasha. Peshku i madh iu turr të voglit pa besë e pa mëshirë. Bukur! Shumë u gëzuan. I hoqëm qafe këta që na bezdisnin! festonin militante entuziastë. Tani mbetën në tepsi edhe dy: LSI dhe PDI

No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

No Pic available
  • 2017-06-17

Njihuni me ninxhën e fundit në Japoni

Janë mjeshtra në artet e errëta të spiunazhit dhe vrasjes. Ata shihen shumë rrallë derisa godasin. Të punësuar nga kryekomandatët samurai për të siunuar, sabotuar, vrarë ata kanë mbetur në pjesë e kodeve të lashta dhe që të gjithë kanë vdekur. Të gjithë, përveç një. Si kreu

No Pic available
  • 2017-06-14

Hetimet: Si e vrau shqiptari në shtëpi nënën e ish-pronarit

Prokuroria e Barit në Italisë ka mbyllur hetimet mbi shqiptarin e akuzuar për vrasjen e piktores 71-vjeçare Rosa Maria Radicci. Ngjarja ndodhi më 13 nëntor 2016 në apartamentin e saj në Palese (Bari). I akuzuar është 30-vjeçari Olgert Laska i arrestuar nga efektivët e policisë disa dit

Si të bëni detergjent me limonë
  • 2017-06-13

Si të bëni detergjent me limonë

Si të prodhoni një detergjent shumë përdorimesh me limon duke e ruajtur edhe për disa muaj. Kjo recetë që ne propozojmë është e lehtë që të realizohet në një kohë të shkurtër dhe me përbërës 100% natyral. Me limonë, ujë, kripë dhe uthull, ju mund të bëni një detergjent fan

Këto janë objektet që klientët vjedhin në restorante
  • 2017-06-11

Këto janë objektet që klientët vjedhin në restorante

Restorantet shpesh bien pre e vjedhjeve dhe autorët nuk është se duan të vjedhin kasën, por thjeshtë objekte që duan ti mbajnë si kujtim. Ka nga ata klientë që nuk shkojnë në restorant për të ngrënë, por edhe për të vjedhur objekte të ndryshme. Ne do të ju paraqesim listën e obj