Rezultate te kerkimit per termin: +Zhduket

Meta: total 1000 / total_found 3578 / time 0.002 / keyword[0] zhduket / docs[0] 3578 / hits[0] 3992 /
Një dialog i vonuar me poezinë e Montales
  • 2017-02-12

Një dialog i vonuar me poezinë e Montales

Mimoza Hysa Rastet si domosdoshmëri të rastësishme të shpresës Gazetarja suedeze leshverdhë, Marta Larson, e cila pati fatin ta intervistonte Montalen më 22 tetor 1975, një ditë para dhënies së çmimit Nobel, e mbylli bisedën me pyetjen shtampë: Çfarë mesazhesh i dërgoni ju botës m

I vjedh 68 mijë euro klientit dhe zhduket noteri
  • 2017-02-10

I vjedh 68 mijë euro klientit dhe zhduket noteri

Ilirjan Cela ka denoncuar në emisionin STOP, se vendosi të shesë apartamentin e tij dhe për të kryer procedurat iu drejtua noterit Napolon Vasha. Pas nënshkrimit të kësaj kontrate, ata i drejtohen një banke të nivelit të dytë, aty ku depozitohet shuma e 68 mijë eurove. Pak orë pasi

Tradita e artizanëve të suvenireve në Durrës rrezikon të zhduket
  • 2017-02-09

Tradita e artizanëve të suvenireve në Durrës rrezikon të zhduket

Ndërkohë që numri i suvenireve artizanale po zvogëlohet në dyqane, mjeshtrat durrsakë ankohen se autoritetet vendore po bëjnë shumë pak për të mbajtur gjallë traditën. Nga Gëzim Kabashi | BIRN Mjeshtri Met Lila duke punuar përpara shtëpisë | Foto nga : Gëzim Kabashi Qyteti

I sapokthyeri nga Greqia zhduket, dyshohet se është vetëmbytur
  • 2017-02-09

I sapokthyeri nga Greqia zhduket, dyshohet se është vetëmbytur

Një 47-vjeçar nga fshati Velçan, i njësisë administrative Poshnje në Bashkinë e Urës Vajgurore, ka humbur kontaktet me familjen e tij që prej ditës së hënë, menjëherë pas kthimit nga Greqia ku jeton dhe punon prej vitesh së bashku me familjen e tij. Jani Vrushaj, baba i dy vajzave, m

Çudia me kampionët e Shqipërisë, zhduket sulmuesiIrani e ka thirrur për ushtar
  • 2017-02-08

Çudia me kampionët e Shqipërisë, zhduket sulmuesiIrani e ka thirrur për ushtar

Në ndeshjen e fundit që Skënderbeu fitoi me Korabin në stadiumin Elbasan Arena ra në mungesa e sulmuesit iranian, Reza Karimi. 18-vjeçari nuk ishte i grumbulluar dhe nuk ndodhej as në tribunë për të ndjekur shokët. I cilësuar si një lojtar i rëndësishëm nga trajneri Ilir Daja, nisur

Poet i madh, njeri me gërmë të madhe
  • 2017-02-06

Poet i madh, njeri me gërmë të madhe

Nga Ymer Minxhozi I vura këtë titull këtyre shënimeve sepse nuk janë të shpeshta rastet kur talenti I madh të përputhet edhe me njeriun kaq popullor e mirëdashës, sic ishte Dritëroi. Bashkë me gazetarin e  njohur Xhevdet Shehu, para disa kohësh I bëmë një vizitë Dritëroit me

Pas sulmit ndaj ambasadorit Lu, zhduket kryeprokurori Adriatik Llalla
  • 2017-02-06

Pas sulmit ndaj ambasadorit Lu, zhduket kryeprokurori Adriatik Llalla

Nga Bledi Mane   Pas perplasjes me kryediplomatin amerikan te Tiranes, kryeprokurori shqiptar Llalla eshte gjendur ne nje vale zemerimi mbarepopullor ne vendin e tij. Diten e shtune, Adriatiku eshte larguar me emergjence jashte vendit nepermjet aeroportit te Rinasit. Shtetasi Adriatik Llall