Rezultate te kerkimit per termin: +Zhdukja

Meta: total 1000 / total_found 2500 / time 0.001 / keyword[0] zhdukja / docs[0] 2500 / hits[0] 2940 /
Njerëzimi në rrezik nëse nuk kolonizojmë Hënën ose Marsin
  • 2017-06-23

Njerëzimi në rrezik nëse nuk kolonizojmë Hënën ose Marsin

Njerëzimit do ti duhet të drejtohet për te yjet, në 200 ose 500 vitet e ardhshme nëse duan të mbijetojnë, thotë Stefan Hawking. Fizikanti përsëriti paralajmërimin e tij se raca njerëzore do të përfundojë keq nëse nuk arrin të gjejë një shtëpi të re që nuk është Toka. Duke fol

No Pic available
  • 2017-06-18

Muri i Donald Trump mund të mos ndërtohet, zbuloni arsyet

Presidenti i Amerikës, Donald Trump deklaroi gjatë fushtatës zgjedhore se do të ndërtojë një mur gjatë kufirit jugor të SHBA, por kjo gjë mund të mos realizohet. Ai tha se ura do të jetë i gjatë rreth 3100 km por është shumë e vështirë pasi rruga ku supozohet të ndërtohet, ësht

Thellohet skandali i zhdukjes së dosjeve në Gjykatën Administrative Tiranë
  • 2017-06-08

Thellohet skandali i zhdukjes së dosjeve në Gjykatën Administrative Tiranë

Pas transmetimit një ditë më parë, të skandalit në lidhje me humbjen e dosjes së një qytetari në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë Tiranë, emisioni BOOM publikoi një tjetër rast të ngjashëm. Për shkak të humbjes prej një viti të dosjes së një tjetër qytetareje, ç

No Pic available
  • 2017-06-01

Minorenët shqiptarë të pashoqëruar të tretët në Itali, pas Egjiptit e Gambisë

Përgjatë vitit 2016 në Itali është rritur numri i emigrantëve minorenë, numri i emigrantëve minorenë të pashoqëruar si dhe numri i emigrantëve minorenë të zhdukur ose të pakontaktueshëm. Ky është përfundimi i nxjerrë nga raporti i sapo publikuar i UNICEF i emërtuar “”

No Pic available
  • 2017-05-22

Spiunët e CIA-s vriten dhe arrestohen në Kinë

Brenda dy vitesh janë arrestuar apo vrarë 20 “burime” të informacioneve. Ekspertët thonë se zhdukja e spiunëve të CIA-s në Kinë mund të krahasohet me kohën e Bashkimit Sovjetik. Gazeta “New York Times” (NYT) i referohet në artikullin e saj shumë burimeve nga qe

No Pic available
  • 2017-05-20

Ishulli grek pushtohet nga karkalecat

Në ishullin grek Agios Efstratios, në detin Egje, është shpallur gjendje e jashtëzakonshme pasi është pushtuar nga karkalecat. Ishulli ndodhet 30 km në jug të Limnos  dhe ka rreth 200 banorë të cilët mbështeten në bujqësi dhe peshkim. Mbulimi i zonës me karkaleca është një pr

No Pic available
  • 2017-05-19

Basha nën presion nga aleatët për listat e zgjedhjeve

Marrëveshja Rama-Basha për  zgjidhjen e  krizës politike, ka vënë në vështirësi partitë e vogla. Lulzim Basha, po diskuton me aletatët mënyrat  sesi mund të maksimalizohet pjesëmarrja në zgjedhjet e tyre. Në një mbledhje me dyer të mbyllura  u  diskutua &nbs