Rezultate te kerkimit per termin: +Zhilla

Meta: total 210 / total_found 210 / time 0.000 / keyword[0] zhilla / docs[0] 210 / hits[0] 354 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-07-14

Turizmi i sulmuar, policia ndërpret muzikën në lokale e restorante

Operatorët turistikë në zonën e Shkëmbit të Kavajës deri tek Mali i Robit, shprehin shqetësim për ndërprerjen e muzikës që u kërkohet nga policia, edhe përpara orarit që përcakton ligji për ndotjen akustike. Të pyetur nga Ora News përfaqësuesit e policisë thonë se po veprojnë

No Pic available
  • 2017-03-22

Prostitucion në grup për 50-100 euro, kapen në fragrancë në një hotel

Shkatërrohet një rrjet kriminal i shfrytëzimit të prostitucionit në kryeqytet. Finalizimi i operacionit të koduar “Free Time” nga policia e Tiranës në bashkëpunim me prokurorinë e krimeve të rënda ka çuar në pranga 6 persona, 3 të tjerë janë shpallur në kërkim, ndërsa

Prostitucion në grup për 50-100 euro, 6 persona kapen në flagrancë në një hotel (VIDEO & FOTO)
  • 2017-03-22

Prostitucion në grup për 50-100 euro, 6 persona kapen në flagrancë në një hotel (VIDEO & FOTO)

Policia e Tiranës, në kuadër të operacionit Free Time, ka arrestuar 6 persona dhe ka shpallur në kërkim 3 të tjerë, të akuzuar për shfrytëzim prostitucioni. Blutë kanë arrestuar shtetasit: -M. Thanas, 26 vjeçe, banuese në Tiranë -M. Çela, 38 vjeç, banues në Tiranë -D, Haka, 34 vj

Tiranë, 6 të arrestuar për shfrytëzim prostitucioni (Video)
  • 2017-03-22

Tiranë, 6 të arrestuar për shfrytëzim prostitucioni (Video)

Policia e Tiranës, në kuadër të operacionit Free Time, ka arrestuar 6 persona dhe ka shpallur në kërkim 3 të tjerë, të akuzuar për shfrytëzim prostitucioni. Të arrestuarit janë: M. Thanas, 26 vjeçe, banuese në Tiranë; M. Çela, 38 vjeç, banues në Tiranë, D. Haka, 34 vjeç, banues

No Pic available
  • 2017-01-16

Parlamenti që prodhon me shumicë debate personale, por jo ligje

Një monitorim i punimeve të Parlamentit në Tiranë nxjerr në pah shpenzimin e kohës nga deputetët për akuza të ndërsjella me sfond politik dhe miratimin e pak ligjeve. Rreth 45 deputetë, ose një në tre anëtarë të Parlamentit të Shqipërisë, nuk kanë thënë asnjë fjalë në seanca