Rezultate te kerkimit per termin: +Zhulieta

Meta: total 134 / total_found 134 / time 0.000 / keyword[0] zhulieta / docs[0] 134 / hits[0] 224 /
Kur arti zbuste turmat (Foto)
  • 2018-09-25

Kur arti zbuste turmat (Foto)

Ollga Shuraja do ti bashkohej thirrjes së Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës e Kulturës Popullore për aktorë të rinj më 17 maj të vitit 1945. Pasi kishte provuar Luftën Nacionalçlirimtare si partizane, ajo kërkon një tjetër sfidë në jetën e saj teatrin. Emri i saj është i pari

Një histori e Teatrit Kombëtar
  • 2018-05-30

Një histori e Teatrit Kombëtar

Institucioni teatror më i rëndësishmi i Shqipërisë, një nga vlerat sublime të kulturës shqiptare, gjithashtu një shkollë e artit teatror kombëtar; në terma poetikë, një tempull dhe vatër e rëndësishme artistike në mbarë hapësirën shqiptare. Ndodhet në rrugën Dëshmorët e Komb

Cila është historia e Teatrit Kombëtar?
  • 2018-03-22

Cila është historia e Teatrit Kombëtar?

Institucioni teatror më i rëndësishmi i Shqipërisë, një nga vlerat sublime të kulturës shqiptare, gjithashtu një shkollë e artit teatror kombëtar; në terma poetikë, një tempull dhe vatër e rëndësishme artistike në mbarë hapësirën shqiptare. Ndodhet në rrugën Dëshmorët e Komb

No Pic available
  • 2017-09-11

Topalli: Lulin dhe familjen Isufi nuk i lidh asgjë me PD-në

Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka reaguar ashpër ndaj faktit se Gramoz Ruçi u votua edhe nga deputetë të PD. Ajo akuzon drejtpërdrejtë Lulzim Bashën për atë që ndodhi mbrëmë në parlament, në seancën e parë të kësaj legjislature. REAGIMI I TOPALLIT Kjo n

No Pic available
  • 2017-09-10

Ish-deputetja e PD: Largoni Lulzim Bashën, ai ka shitur Partinë Demokratike

Ish-kryetarja e Parlamentit dhe ish-deputetja e PD Jozefina Topalli ka reaguar pas votimit të Gramoz Ruçit në krye të Parlamentit. Në një postim në FB, Topalli thotë se nuk u habita qe lista e Bashës votoi Ruçin.  Ajo i kërkon demokratëve të largojnë Lulzim Bashën, pasi ai ka shi

VENDI ËSHTË PA OPOZITË, BASHA E KA SHITUR PD
  • 2017-09-10

VENDI ËSHTË PA OPOZITË, BASHA E KA SHITUR PD

Nga Jozefina TOPALLI Kjo nuk është Partia Demokratike! Vendi është pa opozitë! Menjëherë pas betimit si deputetë, lista e deputetëve e familjes se Lulzin Bashë Isufit, kontribuoi në zgjedhjen me 80 vota të Gramoz Ruçit, kryetar të Kuvendit të Shqipërise, 27 vite pas rrëzimit te komu

No Pic available
  • 2017-08-15

Rusia bën film për aneksimin e Krimesë

Ky është një vendim që merret vetëm njëherë në jetë,-thotë një zë në trajlerin për Krimenë, një film rus me buxhet të lartë që dramatizon aneksimin e gadishullit nga Rusia në vitin 2014. Filmi, që do të jetë premierë në Rusi muajin e ardhshëm dhe përbëhet nga ushtarë rus