Rezultate te kerkimit per termin: +Zhuljeta

Meta: total 305 / total_found 305 / time 0.000 / keyword[0] zhuljeta / docs[0] 305 / hits[0] 564 /
No Pic available
  • 2018-09-28

Prelocaj dhe Tanazaki, elozh për dritë-hijen

Nëse piktori francez Georges de la Tour ka tërhequr dhe bërë për vete kritikën botërore të artit në ditët tona, kjo sepse ai ka ditur të luajë me dritë-hijen dhe të verë në pah portrete përmes një drite qiriri apo një flake. Kjo gjë vihet në dukje në mënyrë të përsosur dhe

Ndahet nga jeta aktori serb Nebojsha Gllogovac
  • 2018-02-09

Ndahet nga jeta aktori serb Nebojsha Gllogovac

Nebojsha Gllogovac aktori i njohur i teatrit serb është ndarë nga jeta në moshën 48 vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga mediat e Beogradit. Vetëm pak kohë më parë Nebojsha Gllogovac ishte në Tiranë për të interpretuar veprën e Shekspirit Romeo e Zhuljeta. Pas premierës që pati

Teatri Metropol nis sezonin e ri artistik, surprizat për artdashësit (Foto)
  • 2018-01-29

Teatri Metropol nis sezonin e ri artistik, surprizat për artdashësit (Foto)

Nata e 12 e William Shekspir do të çelë sezonin e ri të shfaqjeve në Teatrin Metropol. Ky sezon i ri me drama shqiptare të pavëna në skenë dhe vepra të huaja, që kanë fituar çmime Pulitzer për vëniet në teatrot botërore pritet që tu dhurojë mjaft emocione dashamirësve të artit d

Euridita, dramaturgjia amerikane hap sezonin e ri të Teatrit të Metropolit
  • 2017-09-22

Euridita, dramaturgjia amerikane hap sezonin e ri të Teatrit të Metropolit

Sezoni i ri artistik në Teatrin e Metropolit do të fillojë me Euriditën, e më pas me Festivalin e Dramës Shqipe, Metrofest, Nata e 12, Romeo e Zhuljeta për të rinj dhe Don Kishoti për fëmijë. Drejtoresha e Teatrit Metropol Jonida Beqo ka shpalosur përpara medias sfidat e këtij instituci

No Pic available
  • 2017-08-19

Stoicizmi për të mbrojtur dashurinë e vërtetë është virtyt!

(Këndvështrim letrar rreth romanit si them askujt të autores Raimonda Moisiu) Zhuljeta Grabocka Çina Nga Zhuljeta Grabocka Çina Shkrimtarja dhe publicistja Raimonda Moisiu vjen kësaj here me gjininë e romanit për të dhënë një mesazh të fuqishëm ripërtëritës e hyjnor. Me një përv

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m