Rezultate te kerkimit per termin: +Zhur

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.908Z

Tërmet në Zhur të Prizrenit

Vala e tërmeteve që kanë përfshirë Kosovën gjatë ditëve të fundit, sot e ka prekur edhe fshatin Zhur në rajonin e Prizrenit. Mësohet se para 30 minutave në këtë fshat janë ndier dridhje. Magnituda e tërmetit ka qene 2.8 shkallë riter. Ndërsa, epiqendra e tërmetit ka qenë ne fshat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.871Z

LDK-ja në Zhur me kandidat të vetin për kryetar të Prizrenit

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) Dega në Zhur, ka propozuar Nijazi Ademajn për kandidat për kryetar të Prizrenit. Emri i Ademajt është dërguar edhe në Kryesi të LDK-së në Prishtinë. Kryetari i LDK-së në Zhur, Shukri Vezaj t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.121Z

Proloco Zhurianë, një festë e bukure të vjelave të rrushit në Zhurë

GINESTRA 1 NËNTOR 2013.Një sukses i edicionit të tretë të festës së vjeljes së rrushit, që u zhvillua nën kujdesin e shoqatës Pro-loco `ZHURIAN`. Të shumtë kanë qenë pjesëmarrësit e ardhur nga jashtë vendit, t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.795Z

Thellohen mospajtimet mes LDK-së së Zhurit dhe të Prizrenit

LDK-Dega në Zhur, në mbledhjen e vet të mbajtur dje, shqyrtoi trendet aktuale politiko-shoqërore në prag të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit 2013. Mirëpo, sipas kësaj dege, mungesa e klimës ambientuese, injoranca, neglizhimi dhe mospërfil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.440Z

Protesta nëse nuk u njihet statusi të gjithë dëshmorëve

Një komision i ngritur nga familjet e dëshmorëve ka paralajmëruar se do të shqyrtojë mundësinë e organizimit të protestave të cilat do të zgjasin deri në realizimin e kërkesave për njohjen e statusit zyrtar të dëshmorëve të rënë në fushën e nderit. Ky komision ka kundërshtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.140Z

Prizren, 86 vjeçari digjet në shtëpi

Një tjetër vdekje në Prizren. Një 86 vjeçar ka vdekur si pasojë e zjarrit që ka kapluar shtëpinë e tij në Zhur. Policia e Kosovës njofton se rreth orës 04:30 të mëngjesit, në një shtëpi banimi në Zhur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.440Z

Protesta nëse nuk iu njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit ka paralajmëruar se do të shqyrtojë mundësinë e organizimit të protestave të cilat do të zgjasin deri në realizimin e kërkesave për njohjen e statusit zyrtar të dëshmorëve të rënë në fushën e nderit. "Dëshmorët e anashkaluar e q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama