Rezultate te kerkimit per termin: +Zhurma

Meta: total 1000 / total_found 3103 / time 0.001 / keyword[0] zhurma / docs[0] 3103 / hits[0] 3660 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-12

Bum telefonash në polici gjatë majit, 25 denoncime për dhunë në familje

  25 telefonata për dhunë në familje janë regjistruar në sallën operative të policisë së qarkut Fier, vetëm për muajin maj. Sipas shefit të rendit në policinë e Fierit, Blerim Berbati, janë lëshuar 14 urdhra mbrojtje, ndërsa pjesa tjetër e telefonatave nga qytetarët janë kry

No Pic available
  • 2017-06-07

Tillerson: Presidenti do rindërtimin e lidhjeve me Rusinë

Sekretari i Shtetit Rex Tillerson tha se presidenti Donald Trump i ka kërkuar të vazhdojë përpjekjet për të rindërtuar marrëdhëniet e Shteteve të Bashkuara me Rusinë dhe të mos lejojë të pengohet nga zhurma që rrethon hetimet ende në proces lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhj

Francë, policia plagos një person me çekiç pranë Notre Damë
  • 2017-06-06

Francë, policia plagos një person me çekiç pranë Notre Damë

Një person u qëllua me armë nga policia jashtë ambienteve të Katedrales Notre-Dame në Paris, pasi u përpoq të sulmonte me një çekiç në duar një oficer. I dyshuari është plagosur në gjoks, sipas raportimeve të medieve franceze, ndërsa forcat ligjzbatuese thonë se ky ishte një inc

No Pic available
  • 2017-06-04

Punonjësit e restorantit në Borough Market rrëfejnë sulmin e tmerrshëm

Disa punonjës të restorantit në Borough Market kanë qenë dëshmitarë të sulmit terrorist të njerëzve me thika. Ata ishin njerëz të çmendur dhe vetëm me një thikë në dorë filluan të qëllonin njerëzit,-është shprehur një nga dëshmitarët gjatë një interviste për BBC. Unë is

Alarm i rremë për bombë në Itali, 1000 tifozë juventinë mbeten të plagosur
  • 2017-06-04

Alarm i rremë për bombë në Itali, 1000 tifozë juventinë mbeten të plagosur

Një alarm i rremë për bombë ka shkaktuar panik tek tifozët juventinë, të cilët ishin duke ndjekur finalen e Champions League me Reali Madrid në sheshin San Carlo,Itali. Paniku u shkaktua nga shpërthimi i një kapsolleje pas golit të tretë të shënuar nga Reali. Zhurma e saj vuri në lë

Tentoi të qëllojë me thikë efektivët e policisë, arrestohet i riu
  • 2017-06-03

Tentoi të qëllojë me thikë efektivët e policisë, arrestohet i riu

Kundërshton punonjësit e policisë dhe i kanos ata duke tentuar t’i qëllojë me thikë, arrestohet në  Eridjon Gjata, 32 vjeç, banues në lagjen “8 Shkurti” Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në ditë më parë ka hedhur sende të banesës së tij në rrugën e lag