Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillim +Ndrkombtar

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] zhvillim / docs[0] 32039 / hits[0] 42500 / keyword[1] ndrkombtar / docs[1] 966 / hits[1] 1415 /
No Pic available
  • 2010-08-31

Të ardhurat e shqiptarëve do të rriten me 220 euro

Pr vitin 2010 sigurojm mesatarisht 2805 euro kundrejt PBB-s T ardhurat mesatare t shqiptarve parashikohet t rriten n vitin 2011 me rreth 220 euro (afro 30 mij lek). Vlersimi bhet nga Ministria e Financave, q i referohet parashikimit mbi rritjen ekonomike dhe Prodhimit t Brendshm Bruto (PBB). Aktuali

No Pic available
  • 2010-08-31

Diplomë Bachelor në Shkenca Kompjuterike nga Universiteti i Sheffield në Tiranë

CITY College, Fakulteti Ndrkombtar i Universitetit t Sheffield Shkencat Kompjuterike jan nj fush studimi mjaft trheqse, sfiduese dhe dinamike. Kompjutert jan nj pjes integrale e do aspekti t shoqris. Disiplina e Shkencave Kompjuterike sht n zhvillim t vazhdueshm, duke avancuar me ritme tepr t shpej

No Pic available
  • 2010-08-22

MSc në Menaxhim Biznesi & Teknologji

Breaking Views Program Master nga Universiteti i Sheffield n Tiran Menaxhim Biznesi, Strategji, Teknologji, Teknologji Informacioni (IT), Teknologji e Informacionit dhe e Komunikimit (ICT), Zhvillim & Inovacion: Program pasuniversitar MSc n Menaxhim Biznesi dhe Paketat Teknologjike. Integrimi i

No Pic available
  • 2010-08-22

Kush e mbron Kosovën?

Ish - zyrtar t institucioneve t Kosovs dhe mekanizmave t siguris theksojn nevojn pr ngritjen e kapaciteteve t mbrojtjes pr Kosovn. Veprimi i mekanizmave q merren vetm me sigurin e brendshme, sipas tyre, nuk sht i mjaftueshm pr shtetin. Prfaqsues t Kuvendit t Kosovs, ndrkaq, thon

Berisha-Topi, garë për fjalimin në Asamblenë e OKB-së
  • 2010-08-20

Berisha-Topi, garë për fjalimin në Asamblenë e OKB-së

Ende nuk sht mbyllur prbrja e delegacionit shqiptar Kur kan mbetur m shum se dy jav nga nisja e delegacionit zyrtar n Asamblen e Prgjithshme t OKB-s, ende nuk sht prcaktuar se kush do ta mbaj fjalimin si kreu i drgats s Tirans zyrtare. Ministria e Punve t Jashtme nuk e ka mbyllur prbrjen zyrtare, kj

No Pic available
  • 2010-08-18

Kosova do të jetë anëtare e BERZH-it

Kosova do t jet antarja me e re e Banks Evropiane pr Rindrtim dhe Zhvillim. Ka qen ministri i Ekonomis dhe Financave, Ahmet Shala, q ka deklaruar dje nga Brukseli se Kosova sht pran antarsimit n Bankn Evropiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH). “Jemi shum optimist se Kosova

No Pic available
  • 2010-08-17

Statusi brenda vitit? Qeveria, pyetësorë për qytetarët

Numri total i votave deri tani është 445 Paralel me testimin q BE-ja po i bn Shqipris prmes pyetsorit t dorzuar n Bruksel pr statusin e vendit kandidat, qeveria shqiptare ka gjetur nj mnyr t re pr t testuar veten. Ajo u sht drejtuar qytetarve me nj pyetsor t thjesht me 3 pyetje