Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillim

Meta: total 1000 / total_found 31476 / time 0.013 / keyword[0] zhvillim / docs[0] 31476 / hits[0] 41794 /
Shqipëria eliminohet nga Liga Europiane
  • 2017-06-26

Shqipëria eliminohet nga Liga Europiane

Shqipëria në volejboll për meshkuj nuk arriti dot të kualifikohet në Elite Round  të European League pasi u mund 3-2 nga Maqedonia në ndeshjen e fundit dhe humbja 3-1 me Suedinë, por dhe fitorja e këtyre të fundit këtë të diel 3-0 nga Azerbajxhani bëri që ekipi i Melkës të mos kalo

No Pic available
  • 2017-06-26

Pjesmarrja e ulët në votime, mesazh ndaj politikës e institucioneve

Koalicioni i  Vëzhguesve Vendorë ka dalë me raportin e parë paraprak lidhur me ditën e votimit. Problematike shihet pjesmarrja e ulët në zgjedhje e votuesve,  që sipas KVV duhet te shihet si një mesazh i forte ndaj klasës politike dhe te gjitha institucioneve te zbatimit te ligji

Një lutje nga Veliaj, letra e personalizuar për familjet e Tiranës
  • 2017-06-23

Një lutje nga Veliaj, letra e personalizuar për familjet e Tiranës

Sot qytetarët e Tiranës kanë marrë një letër nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes të cilës ai i falënderon me mirënjohje për mbështetjen e besimit që i kanë dhënë në këto dy vite, por nga ana tjetër i fton që, të Dielën, më 25 qershor, ti japin një dorë Kryeministrit Edi

No Pic available
  • 2017-06-23

Zbulohet letra e personalizuar e Veliajt për familjet e Tiranës

Sot qytetarët e Tiranës kanë marrë një letër nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes të cilës ai i falenderon me mirënjohje për mbështetjen e besimit që i kanë dhënë në këto dy vite, por nga ana tjetër i fton që, të Dielën, më 25 qershor, ti japin një dorë Kryeministrit Edi R

No Pic available
  • 2017-06-22

Zguri për Ora News: Partitë shkelin ligjin, spropozohen komsionerët

Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Komsioni Qëndor i Zgjedhjve ndodhet para vështirësive për menaxhimin e procesit, kjo për shkak të sjelljes kundër ligjit të partive poltike. Në një intevistë për Ora Neës, kryetari i KQZ-së Klement Zgui, thotë

No Pic available
  • 2017-06-21

Bushati në Shkodër: Taktikat e shit-blerjes së votës, nën monitorim

  Kryesuesi i listës së Partisë Socialiste në Qarkun e Shkodrës, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe kandidatët për deputetë Luan Harusha dhe Senida Mesi u takuan me banorë të lagjes së Kirasit, lagje të cilën e konsideruan si bastionin e së djathtës që reflekton indiferencë

No Pic available
  • 2017-06-21

Brexit dominon programin legjislativ të qeverisë

Mbretëresha Elizabeth ka prezantuar programin legjislativ të qeverisë për dy vitet e ardhshme në Hapjen Shtetërore të Parlamentit. Në fjalimin e saj, Mbretëresha lajmëroi një sërë ligjesh të reja të hartuara për të përgatitur daljen e qetë dhe të rregullt të Mbretërisë së Bas