Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillim

Meta: total 1000 / total_found 30819 / time 0.013 / keyword[0] zhvillim / docs[0] 30819 / hits[0] 41003 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Kadri Veseli kundër Thaçit dhe Hoxhajt: Është në interesin e Kosovës që Rama të flasë kudo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka komentuar debatet e fundit për përfaqësimin e Kosovës dhe Shqipërisë dhe për polemikat e shumta të shkaktuara pas vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Serbi. Veseli ka bërë thirrje për unitet mes shqiptarëve e jo p

No Pic available
  • 2016-10-20

Sfida për Shqipërinë, shpallet zyrtarisht partia e re e Gjergj Bojaxhiut: Ja çfarë premton

Sfida për Shqipërinë është partia më e re në Shqipëri. Partia është nismë e grupimit të Gjergj Bojaxhiut, ndërsa ky i fundit ka thënë se nuk është kryetar i saj, por një prej themeluesve. Zyrtarizimi i këtij grupimi politik u bë pranë rrugës së Ambasadave në mënyrë simbolik

Kostumi i Nënë Terezës prej 50 vitesh në Tiranë, si u ruajt sekret
  • 2016-10-20

Kostumi i Nënë Terezës prej 50 vitesh në Tiranë, si u ruajt sekret

Një nga fotografitë më të njohura të rinisë së Shenjtores Terezë është pikërisht ajo, ku ka dalë bashkë me të motrën, me kostume tipike të grave katolike, me jelek e dimitë. Gonxhe Bojaxhi me të motrën, Agen, veshur me kostumin e ekspozuar në Muzeun Historik Kombëtar Pikëris

Bolv Oil cilesi dhe siguri
  • 2016-10-20

Bolv Oil cilesi dhe siguri

brbrNentoka shqiptare eshte nje vendburim i rendesishem i naftes duke prodhuar mbi 1 milion ton ne vit nje shifer e larte kjo por ende larg kulmit te arritur ne vitet 70 me 22 milion Ne nje treg me nje zhvillim dinamik kompanite shqiptare qe operojne ne kete fushe kane arritur te ofrojne teknologjin

Krujë, zbulohet magazina me 1.3 tonë drogë, 11 persona në pranga
  • 2016-10-19

Krujë, zbulohet magazina me 1.3 tonë drogë, 11 persona në pranga

Sasia e drogës së sekuestruar dje në Krujë është 1.3 tonë. Policia e Durrësit ka bërë të ditur sot se janë arestuar 11 persona nga ky operacion. Sipas policisë, në pranga kanë rënë Kujtim rexhepi 48 vjeç, Gazmik Gjokea, Gjovalin Gjokea, Aurel Gjokea, Nilson Gega, Erjon Vathi, 28 vj

No Pic available
  • 2016-10-19

Dritëro Agolli dhe arbëreshët: kujtim i një takimi të largët tre dhjetëvjeçarë

Nga prof. Matteo Mandalá, Universiteti i Palermos, Itali Ishte viti 1988, pikërisht 30 gusht 1988. Po afrohej 500- vjetori i themelimit të Horës së Arbëreshëve (italisht Piana degli Albanesi), bashkia ku kam lindur unë. Për kremtimin e kësaj ngjarjeje historike qenë organizuar nisma që

No Pic available
  • 2016-10-18

Shqipëria pa të rinj, 80 % e azilkërkuesve shqiptarë janë nën 35 vjeç

Rreth 23 mijë fëmijë e adoleshentë (nga zero deri në 17 vjeç) kanë kërkuar azil në Europë gjatë vitit të kaluar Shqipëria ndodhet përballë një emergjence ku të rinjtë po largohen masivisht nga vendi, duke sinjalizuar një situatë alarmi në të ardhmen e afërt për forcën e pun