Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.447Z

Zhvillimet ne vend

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuara Nicholas Cannon i shkon në zyrë ish-kryeministrit. Kanë folur për zhvillimet e fundit në vend dhe zoti Berisha u shpreh i shqetësuar për procesin e integrimit të Shqipërisë.  Ai tha se kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.845Z

Zhvillimet politike, Haxhinasto pret Wollfarth

TIRANE- Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto dhe ambasadori i OSBE-së Eugen Ëollfarth kanë biseduar sot lidhur me zhvillimet politike në Shqipëri. Diskutimi mes Haxhinastos dhe Ëollfarth është përqënduar tek reforma zgjedhore, ku ministri i Jashtëm ka vën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.613Z

Diskutojnë për zhvillimet ekonomike

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, gjatë takim njoftues që ka pasur me shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Samuel Zhbogar, ka diskutua për zhvillimet e përgjithshme ekonomike në vend. Gjatë takimit ministri Hoti e njoftoi atë për gjendjen financiare të vendit, përku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.303Z

Kermabo: Zhvillimet ne Kosove pozitive

Shefi i misionit te EULEX-it Iv De Kermabo deklaroi ne takimin e rregullt te Bordit Koordinues per Sundimin e Ligjit , se zhvillimet e fundit ne fushen e rendit dhe ligjit jane pozitive dhe se gjyqtaret e EULEX-it do te vazhdojne te marrin vendime te veshtira por te paanshme, ndersa zv/kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.440Z

BE Verejtje lidhur me zhvillimet shqetesuese ne Ukraine

BE Verejtje lidhur me zhvillimet shqetesuese ne Ukraine E enjte 14 Mars 2013 1000 BE Verejtje lidhur me zhvillimet shqetesuese ne UkraineKomisionari per zgjerim i Bashkimit Evropian Stefan Fyle i ka terhequr verejtjen Ukraines se zhvillimet aktuale shqetesuese ne kete vend mund ta pengojne nensh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.408Z

Basha në Sllovaki për zhvillimet dypalëshe

Ministri i Punëve të Jashtme, Lulzim Basha dhe homologu i tij sllovak, Jan Kubis, vlerësuan të premten, gjatë një takimi në Sllovaki, se "e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është integrimi evropian".Dy homologët nënshkruan Protokollin e Bashkëpunimit mes Ministrive të Punëve të Jashtme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.706Z

Pogradec,Bushati takim me MenduhThaçin për zhvillimet në Maqedoni

Të tjera rreth shkrimit pic.twitter.com/bAmqzjv7U3 January 25, 2014 POGRADEC- Zhvillimet e fundit në Maqedoni dhe rajon kanë qenë tema e bisedimeve në takimin që ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zhvilluar me kreun e PDSH të Maqedonisë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama