Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillimin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.602Z

Fokusohen për zhvillimin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), Memli Krasniqi, gjatë takimit që ka pasur me drejtuesit e Federatës sindikale të bujqve të Kosovës (FSBK) ka diskutuar për projekte të cilat ndikojnë në zhvillimin e bujqësisë. Ministri Krasniqi i ka njoftuar drejtuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.226Z

Hapet Agjencia per zhvillimin bujqesor

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti kanë përuruar paraditen e së premtes zyrën e Agjencisë për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural. Në fjalën e tij, kryeministri Rama deklaroi se qeveria e tij ka hartuar politika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.217Z

Himara Nazarko Greqia pengon zhvillimin

Për analistin Mentor Nazarko, Greqia ndërhyn në jug të Shqipërisë për të mbajtur peng zhvillimin në mënyrë që bregdeti shqiptar të mos konkurojë turizmin grek në një të ardhme. Nazarko tha se Athina ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.093Z

Infrastruktura, kontribuues kryesor në zhvillimin ekonomik

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, i cili po merr pjesë në takimin e 11-të vjetor të ministrave të transportit për zhvillimin e zgjatimit të rrjetit kryesor dhe gjithëpërfshirës TEN-T në Ballkanin Perëndimor, qw po mbahet në Tiranë, ka folur lidhur me fushën e infrastrukturë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.628Z

Projekt për zhvillimin e Alpeve shqiptare

TIRANË, 29 Shtator/ATSH/.- Projekti "Punime infrastrukturore komunale në zonën e Alpeve Shqiptare", me një vlerë prej një milion euro, synon të ofrojë asistencë teknike për zhvillimin social dhe ekonomik të komuniteteve lokale në këtë zonë në Veri të Shqipërisë. Ky projekt i mirat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.445Z

Kompania holandeze, strategji për zhvillimin e Tiranës

Që nga fillimi i këtij viti, kompania holandeze BMB Mott MacDonald e bashkuar me A&B Consulting dhe me Mott MacDonald Albania në bashkëpunim të ngushtë me Bashkinë e Tiranës, po punojnë për një projekt 12-mujor për të zhvilluar një “Strategji të Zhvillimit të Qytetit” (CDS) për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.914Z

Bashkëpunim për zhvillimin e bujqësisë

Izrael-Shqipëri Izraeli dhe Shqipëria pritet të forcojnë bashkëpunimin mes tyre në fushën e bujqësisë, kjo pas konfirmimit që erdhi në takimin mes ministrit të Bujqësisë, Edmond Panariti, si dhe homologut izraelit, Yair Shamir. Mbështetja izraelite do të konsistojë në dy shtylla kr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama