Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillimit +Ekonomik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.243Z

MODELI I ZHVILLIMIT EKONOMIK TË MUNGUAR

KLODIAN MUÇO I have a dream, unë kam një ëndërr, kështu e niste Martin Luther King çdo fjalim të tij. Një ëndërr të madhe, mundësia për ta realizuar atë. Shpresa për ti dhënë një sens të ardhmes për ta bërë atë më të bukur, kjo ishte ëndrra e një ndër predikuesve më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.606Z

Fullani: Ngadalesim i zhvillimit ekonomik

Guvernatori i Bankes se Shqiperise, Ardian Fullani verejti sot nje ngadalesim te zhvillimit ekonomik te vendit. Fullani tha se ka renie te te ardhurave dhe keshilloi qeverine qe te kete kujdes me deficitin buxhetor. “Te dhenat ekonomike ne treg sinjalizojne nje ecuri me te moderuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.800Z

Tre shtyllat e zhvillimit ekonomik

Transmetuar me 04102016 - 1141 Ka kerkesa te medha per punesim Shteti mbledh te ardhura Punonjeset e seksit jo vetem perfitojne te ardhura te medha por kane edhe nje rol social ne zbutjen e geneve te shqiptarevebr br Nga Dritan Kab

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.413Z

TIK bosht i zhvillimit të gjithmbarshëm ekonomik

Asnjë sektor i ekonomisë nuk mund të paramendohet i shkëputur nga zhvillimi i teknologjisë së informacionit (TIK), ngase ky sektor po bëhet bosht i vizioneve të zhvillimit të kompanive, jo vetëm të këtij sektori po edhe fushave si energjia, bujqësia, tregtia, shëndetësia etj, ka de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.282Z

OConnel: Britania vazhdon mbështetjen e zhvillimit ekonomik

Qeveria e Britanisë së Madhe do të vazhdojë të jetë e angazhuar në mbështetje të zhvillimit ekonomik të Kosovës si dhe në inkurajimin e bizneseve britanike që të investojnë në vendin tonë. Kjo u tha gjatë një takimi, të hënën, mes ministrja së Tregtisë dhe Industrisë, Hykme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.503Z

Abrashi: Lërini kauzat fiktive, ti përkushtohemi zhvillimit ekonomik

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka bërë thirrje që të lihen anash agjendat politike, e që të fokusohen në zhvillim ekonomik. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka shkruar se në kohën kur Kosovës po tentohet t'i imponohen kauza fiktive, Qeveria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.426Z

Hakerët serbë sulmojnë Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik

Nga Express më 26 shtator 2011 në ora 10:16 Ministria e Zhvillimit Ekonomik ka njoftuar se ueb-faqja e saj zyrtare është sulmuar nga hakerët serbë, "me gjithë masat e ndërmarra kohë më parë për të shtuar sigurinë e saj". Siç thuhet në mesazhet e hakerëve serbë, sulmi është b�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama