Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillimit +Rural

Meta: total 1000 / total_found 2076 / time 0.002 / keyword[0] zhvillimit / docs[0] 45197 / hits[0] 64115 / keyword[1] rural / docs[1] 3327 / hits[1] 4624 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Delja lind krijesën e pazakontë, banorët në panik

Fshatarët e tmerruar kanë jetuar me frikë pasi një dele ka lindur një krijesë të çuditshme, që për të moshuarit është gjysmë-njeri dhe gjysmë-kafshë dhe se ajo sipas tyre është e dërguar nga djalli. Shumë prej 4 mijë banorëve dhe fermerëve të Lady Frere në Provincën Lindore

Panairi i dhisë së Hasit, Kodheli: Mbështesim nismën që rrit aktivitetin ekonomik
  • 2017-06-19

Panairi i dhisë së Hasit, Kodheli: Mbështesim nismën që rrit aktivitetin ekonomik

Kryesuesja e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Kukësit znj. Mimi Kodheli mori pjesë në Panairin e dhisë së Hasit, që u zhvillua në bjeshkët e kësaj krahine. Panairi u organizua nga Agjencia e Zhvillimit të Zonave Malore dhe bashkia e Hasit në ku

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme
  • 2017-06-13

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme

Forumi i Sipërmarrjes Shqiptare, pas konsultimeve të vazhdueshme me të gjitha organizatat e biznesit, ka hartuar një platformë ekonomike, e cila iu adresohet të gjitha forcave politike dhe ku përfaqësohen interesat e sipërmarrjes private në Shqipëri. Kjo platformë ekonomike, e propozuar

No Pic available
  • 2017-06-07

Mandija prezanton kreun e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural

Numri dy i qeverisë, Ledina Mandija, prezantoi sot drejtuesin e ri të Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, Fadil Shahini. Gjatë takimit me drejtorë të drejtorive  dhe përgjegjës të sektorëve, zëvendëskryeministrja u shpreh se ky emërim është bërë në kuadër të marrë

No Pic available
  • 2017-06-03

Studimet në SHBA/ Ambasada amerikane shpall procedurën dhe kriteret e aplikimit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pranon aplikime për Programin Hubert H. Humphrey për vitin akademik 2018 2019. Ky program u jep mundësinë personave që janë në mes të karrierës së tyre profesionale dhe me potencial udhëheqës të shkojnë në Shtetet e Bashkuara për një

No Pic available
  • 2017-05-31

Pakti PS-PD, ikën Artan Lame, Ibrahim Morina është drejtori i ri i ALUIZNI-t

Ibrahim Morina është drejtori i ri i ALUIZNI-t. Në bazë të marrëveshjes mes PD dhe PS që u firmos në datë 18 Maj, Ibrahim Morina ka zëvendësuar Artan Lamen. Emri i Morinës pas propozimit nga opozita ka marrë miratimin e kryeministrit Edi Rama dhe do të jetë në krye të institucionit

No Pic available
  • 2017-05-31

Rama dhe Basha nuk dakordësohen për emrat e Drejtorëve teknik

Marrëveshja e 17 majit, mes kryeministrit Edi Rama  dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha vijon të jetë e pa mbyllur, edhe pse ka me shume se një jave që fushata elektorale ka nisur zyrtarisht.  Kaluan me sukses emërimet e ministrave teknik,  por Rama dhe Basha, nuk kanë gje