Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillimit +Rural

Meta: total 1000 / total_found 2140 / time 0.002 / keyword[0] zhvillimit / docs[0] 46041 / hits[0] 65186 / keyword[1] rural / docs[1] 3433 / hits[1] 4790 /
Tërhiqet qeveria, fermerët e qumështit do kompensohen me 10 lekë për litër
  • 2019-04-04

Tërhiqet qeveria, fermerët e qumështit do kompensohen me 10 lekë për litër

Protestat e vazhdueshme të fermerëve në Lushnje, Berat e Rrogozhinë, duket se kanë bërë qeverinë të reflektojë, duke vendosur ti kompensojë prodhuesit e qumështit me 100 lekë të vjetra për çdo litër qumësht të shitur. Vendimi është në mbledhjen e sotme të Këshillit të Minist

Ish-deputeti Spahiu shpalos alternativën për sektorin e bujqësisë
  • 2019-03-31

Ish-deputeti Spahiu shpalos alternativën për sektorin e bujqësisë

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, tregon planin me 7 pika se si mund të ndryshojë bujqësia në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Spahiu thotë se Shqipëria ka peshën më të madhe të këtij sektori në raport me PBB në Europë. Por sipas tij, paradoksi është se vendi vij

No Pic available
  • 2019-03-31

Fermë e çuditshme në Fushë-Krujë, Çuçi zbulon si rriten perimet pa pesticide (Foto)

Ina Nanaj dhe Plarent Paco nuk janë dy fermerë të zakonshëm në Shqipëri. Jo thjesht për faktin se udhëtojnë çdo ditë nga kryeqyteti drejt fshatit Gramëz të Fushë-Krujës për tu marrë me bujqësi, por sepse janë të parët në vendin tonë që kanë ndërtuar një fermë me teknologj

No Pic available
  • 2019-02-08

Margariti nga Voskopoja: Trashëgimia jo vetëm histori, por edhe zhvillim

“Të krijojmë një model zhvillimi që ti rezistojë kohës”- u shpreh Ministrja e Kulturës Elva Margariti nga Voskopoja në dëgjesën e parë publike me banorë, pronarë bujtinash dhe operatorë turistikë. Ministrja e Kulturës theksoi se qeveria përmes programit 100+ fshatra ka

Meta i përgjigjet Ramës, dekreton shkarkimin e 7 ministrave
  • 2019-01-05

Meta i përgjigjet Ramës, dekreton shkarkimin e 7 ministrave

Pas kërkesës zyrtare të kryeministrit Rama, presidenti Ilir Meta nuk ka humbur kohë, por ka dekretuar shkarkimin e ministres së Arsimit Lindita Nikolla. Më pas, kreu i shtetit, ka dekretuar shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Niko Peleshi, ministres së Kulturës Mirela Kumbaro, ministrit

Ministrat e rinj, Rama dërgon tek Meta emrat për dekretim
  • 2019-01-05

Ministrat e rinj, Rama dërgon tek Meta emrat për dekretim

Kryeministri Edi Rama ka dërguar në Presidencë për dekretim emrat e 8 ministrave të rinj dhe zëvendëskryeministrit, Erion Braçe. Sipas procedurave, emërimi i ministrave të rinj dhe shkarkimi i të vjetërve duhet të presë datën 21 janar. Kjo, pasi Kuvendi ka mbyllur sesionin e vjeshtës

Meta dekreton shkarkimin e ministrave, përveç Ditmir Bushatit
  • 2019-01-05

Meta dekreton shkarkimin e ministrave, përveç Ditmir Bushatit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta duket se i ka hapur rrugë riformatimit të qeverisë, duke dekretuar emrat e propozuar për zv.kryeministër dhe për 6 ministrat e propozuar nga kryeministri Rama mesditën e 28 dhjetorit 2018. Por i vetmi emër që nuk bind kreun e shtetit është Gent Caka, i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama