Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillimit

Meta: total 1000 / total_found 45197 / time 0.019 / keyword[0] zhvillimit / docs[0] 45197 / hits[0] 64115 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Monitorimi i zgjedhjeve, KQZ nënshkruan kontratë me Ambasadën gjermane në Tiranë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Ambasada e Gjermanisë në Shqipëri nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi për zgjedhjet parlamentare të datës 25 qershor. Republika Federale e Gjermanisë po mbështet Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me pajisje teknike për të rritur sigurinë dhe për

No Pic available
  • 2017-06-24

Ministri Demiraj takon Spahon, Ballën, Kryemadhin. Ja porositë që i jep

Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj zhvilloi një takim me subjektet elektorale, PS, PD dhe LSI në qarkun e Elbasanit. Demiraj takoi koordinatorët e subjekteve politike, Edmond Spaho,  Taulant Balla dhe Monika Kryemadhi për të dëgjuar pretendimet në lidhje me procesin zgjedhor

No Pic available
  • 2017-06-23

Eduard Selami mesazh për zgjedhjet: Votoni të ardhmen e sigurt

Me anë të një mesazhi në Twitter, deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Selami u bën thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë Partinë Demokratike më 25 qershor. Mesazhi vjen dy ditë përpara zhvillimit të zgjedhjeve të përgjithshme. Selami: Votoni të ardhmen e sigurt, Votoni eko

Njerëzimi në rrezik nëse nuk kolonizojmë Hënën ose Marsin
  • 2017-06-23

Njerëzimi në rrezik nëse nuk kolonizojmë Hënën ose Marsin

Njerëzimit do ti duhet të drejtohet për te yjet, në 200 ose 500 vitet e ardhshme nëse duan të mbijetojnë, thotë Stefan Hawking. Fizikanti përsëriti paralajmërimin e tij se raca njerëzore do të përfundojë keq nëse nuk arrin të gjejë një shtëpi të re që nuk është Toka. Duke fol

No Pic available
  • 2017-06-23

Shpërthimi në zyrën e LSI, PS: Nxitimi në akuza ngre dyshime për inskenim

Partia Socialiste e Durrësit ka dënuar dhe është distancuar ndaj sulmit me lëndë shpërthyese në selinë elektorale të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Me anë të një deklarate, PS Durrës shpreh keqardhjen për akuzat e LSI-së dhe kërkon hetim të plotë nga organet ligjzbatuese. PS

No Pic available
  • 2017-06-23

Ndërkombëtarët me sytë nga ne. Një italiane në krye të delegacionit OSBE

Do të jetë italiania Marietta Tidei, deputete e partisë Demokratike Italiane në krye të delegacionit të Asamblesë parlamentare të OSBE që do të monitoroj zgjedhjet politike në Shqipëri, këtë të dielë më 25 qershor. Nuk është e para herë që politikania italiane merr pjesë në mi

No Pic available
  • 2017-06-23

Rama: Vangjel Dulja shkoi te Republika e re, kujtoi se unë nuk do takoja Lulin

Në ditën e fundit të fushatës elektorale nga Himara, kryeministri Edi Rama sulmoi kreun e PBDNJ, Vangjel Dule, duke i kërkuar komunitetit himarjot që mos i japë asnjë votë. Rama tha se Dulja nuk meriton asnjë votë sepse përveçse braktisi minoritarët, braktisin edhe partinë e tij, duke