Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.321Z

Kreditë e zhvillimit

Deri dje, jo pak ekonomist me syze partiake akuzonin se kjo qeveri e sotme po largon Fondin Monetar Ndrkombtar (FMN), se s’kishte rinovuar nj marrveshje bashkpunimi t propozuar nga FMN-ja dhe se e kishte shtyr kt bashkpunim pr n kalendat greke dhe se nga kjo larges, nga kjo sikterisje e qlli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.527Z

Basha:Alternativa e zhvillimit

Tiranë -Ministri i Punëve të Jashme Lulzim Basha, gjatë inaugurimit të shkollës së re të Komunës Poraçan , ka theksuar vëmendja e qeverisë nuk ka munguar as ndaj komunave më të thella të vendit. Për ndërtimin e kësaj shkolle, qeveria ka dhënë një fond prej 260 milion lekësh. Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.701Z

Arsimi përballë sfidave të zhvillimit

ADRIAN CIVICI Flasim dhe përpiqemi shumë për ngritjen e cilësinë së arsimit. Në mënyrë të veçantë jemi të fokusuar tek universitetet dhe shkollat profesionale dhe specifikisht tek zgjerimi apo investimet në shërbim të tyre. Ndërkohë, duket se po anashkalojmë apo lëmë në plan t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.498Z

Raporti i zhvillimit njerezor

Raporti i zhvillimit njerëzor në vendet e Europës Lindore dhe Azisë Qendrore për vitin 2012 i hartuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara e ka vlerësuar Shqipërinë si vend me tregues të lartë njerëzor duke e renditur atë në vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.894Z

Vlora: nga udhëkryqi i zhvillimit, drejt zhvillimit të qëndrueshëm

Nga Romeo Hanxhari Flitej shpesh për TEC-in e Vlorës. Tani flitet më rrallë. Dhe ky është tregues se tashmë është kuptuar nga të gjithë aktorët lokalë dhe kombëtarë se ajo që na shtyu qytetarë e ambientalistë që të organizonim rezistencë të fortë në vitin 2004 e 2005, nuk i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.215Z

Thaci Prioritet zhvillimit te bujqesise

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci ka deklaruar se zhvillimi i bujqësisë kosovare do të jetë prioritet i qeverisë së tij. “Bujqësia do të jetë një ndër sektorët bartës të zhvillimit ekonomik të vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.355Z

Strategjia e zhvillimit 2013-2020

Parimet kryesore të kësaj strategjie është Shqipëri-vend, Shqipëria - vend i integruar, Shqipëria dixhitale, qeverisja e hapur. “Strategjia - u shpreh kryeministri Sali Berisha - do të përcaktojë dijen si shtyllën më kryesore të zhvillimit të këtij vendi, të parashikojë të gjitha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama