Rezultate te kerkimit per termin: +Zjarr

Meta: total 1000 / total_found 14532 / time 0.007 / keyword[0] zjarr / docs[0] 14532 / hits[0] 19643 /
Birmania dhe Tajlanda, kundër narkotrafikut: 1 miliard euro drogë janë djegur
  • 2017-06-26

Birmania dhe Tajlanda, kundër narkotrafikut: 1 miliard euro drogë janë djegur

Një operacion gjigant antidrogë në Birmani dhe Tajlandë, ku u organizuan djegie publike të një sasie droge rreth 1 miliard euro. Në zjarr janë hedhur opium, heroinë, marijuanë dhe metamfetaminë, të gjitha këto substanca të konfiskuara nga bandat lokale. Në Birmani u shkatërrua në hi

Rrezik nga zjarret, evakuohen 800 banesa në Londër
  • 2017-06-24

Rrezik nga zjarret, evakuohen 800 banesa në Londër

Pesë kulla gjigande me banorë janë evakuuar në mënyrë të menjëhershme në lagjen Camden në veri të Londrës, për shkak se rrezikoheshin nga ndonjë zjarr i mundshëm. Banesa në fjalë janë rreth 800. Vendimi është marrë pas testimeve të veshjes së ndërtesave nga jashtë, të cilat

No Pic available
  • 2017-06-22

Helikopterët e policisë zbulojnë 336 bimë kanabis në Vlorë

Policia e Vlorës ka asgjesuar 336 bimë kanabis sativa, ndërsa janë arrestuar edhe dy persona si autorë të dyshuar të bimëve narkotike. Droga u sekuestruar gjatë  kontrolleve ajrore në fshatrat e bashkisë Selencië dhe Himare me ndihmë të helikopterëve të Policisë së Shtetit. &#

No Pic available
  • 2017-06-22

Asgjësohen mbi 300 bimë narkotike në Vlorë, dy në pranga

Më datë 21.06.2017, gjatë kontrolleve ajrore më ndihmën e Helikopterit të Policisë së Shtetit, në fshatrat e Bashkisë Selenicë dhe Bashkisë Himarë, Drejtoria Vendore  e Policisë Vlorë ka konstatuar se: Gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Kuç, Njësia Administrative Horë-Vran

No Pic available
  • 2017-06-22

May: Testet tregojnë se veshjet e blloqeve të banimit janë të djegshme

Kryeministrja britanike Theresa May është shprehur se veshja e shumë blloqeve të banimit në Britani është e djegshme. Kjo është konfirmuar në sajë të testeve të zhvilluara pas zjarrit që shpërtheu në kullën Grenfell, incident që ngriti shqetësime për sigurinë e të tilla blloqev

Sulmi në Champs-Elyses, ndalohen 4 familjarë të atentatorit
  • 2017-06-20

Sulmi në Champs-Elyses, ndalohen 4 familjarë të atentatorit

Katër familjarë të personit që sulmoi me makinën e tij një fugon policie në Champs-Elysees, janë ndaluar nga policia. Bëhet fjalë për ish-bashkëshorten, vëllain, kunatën dhe babanë e Adam Lotfi Djaziri. Personi vdiq gjatë sulmit dhe ai ishte i njohur nga shërbimet sekrete si i radik

Londër, 42 trupa të shkrumbuar brenda një dhome në kullën Grenfell
  • 2017-06-19

Londër, 42 trupa të shkrumbuar brenda një dhome në kullën Grenfell

Trupat e shkrumbuar të 42 personave u gjetën brenda një dhome nga ekipet e shpëtimit në kullën 27- katëshe Grenfell, e përfshirë nga një zjarr fatal javën e shkuar. Besohet se trupat e pajetë janë zbuluar nga skuadra e shpëtimit që prej disa ditësh kanë qenë në kërkim të persona