Rezultate te kerkimit per termin: +Znj

Total: 8020
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.647Z

Këshilltarja e Obamës, mbrëmje festive për znj. Berisha

Në Washington DC, një mbrëmje të veçantë për bashkëshorten e Kryeministrit të Shqipërisë, znj. Liri Berisha. Me rastin e dorëzimit të “Çmimit Ndërkombëtar të Suksesit për Gruan” për znj. Liri Berisha, atë e organizoi organizata e grave demokrate të Washington-it WIN - Women

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.493Z

Bashkëpunim të Japonisë, znj. Sadako Ogata

Kryeministri Berisha zhvilloi sot paradite në Davos një takim me Presidenten e Agjencisë Ndërkombëtare për Bashkëpunim të Japonisë, znj. Sadako Ogata. Kryeministri Berisha i shprehu znj. Ogata falenderimet dhe mirënjohjen për ndihmën dhe mbështetjen që gjithë këto vite ka gjetur te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.140Z

Replikë me Znj. Kokona

Përgjigje e dy autorëve të Fjalor shprehjesh Frëngjisht - Shqip, ndaj artikullit «Plagjiatura e dytë» e Mirvjen Kokonës. Bija e leksikografit Vedat Kokona, botuesja e tij, shkruan se është cënuar vepra e të atit nga këta dy autorë, pedagogë të frëngjishtes, Nonda Varfi dhe Viktor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.334Z

Zëvëndës/Ministria dhe Ministria e Integrimit, znj. Ermelinda Meksi ka zhvilluar sot një takim informal me përfaqësuesen rezidente të PNUD-it në Shqipëri, znj. Anna Stjarnerklint. Gjatë kët

Zëvëndës/Ministria dhe Ministria e Integrimit, znj. Ermelinda Meksi ka zhvilluar sot një takim informal me përfaqësuesen rezidente të PNUD-it në Shqipëri, znj. Anna Stjarnerklint. Gjatë këtij takimi, znj. Stjarnerklint ka përgëzuar znj. Meksi për sfidën e shumëfishtë të ndërmarrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.485Z

Kryeministri Berisha pret Ministren e Jashtme të Suedisë, znj. Laila Freivalds

Kryeministri Sali Berisha, të premten, pati një takim me Ministren e Jashtme të Suedisë Znj. Laila Freivalds dhe delegacionin shoqërues. Znj. Freivalds shpjegoi se Suedia mbështet zgjerimin e BE-së dhe se, në këtë kuptim, Suedia dëshiron të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.235Z

Presidenti Topi dekoron znj. Evanthi Ciko me “Medaljen e Mirënjohjes dhe znj. Ema Qazimi me titullin “Mjeshtre e Madhe”.

18 maj 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi dekoroi sot znj. Evanthi Ciko me “Medaljen e Mirënjohjes” me motivacionin: “Për punë plot përkushtim me fëmijët jetimë, duke u bërë model i shkëlqyer dhe shembull i madh frymëzimi për të gjithë gjeneratat e edukatorëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.037Z

Kryeministri Berisha pret Presidenten e Fondacionit Blouin, znj. Louise Blouin  

Kryeministri Berisha priti sot Presidenten e Fondacionit Blouin, znj. Louise Blouin. Fondacioni Blouin vepron kryesisht në fushën e artit, kulturës dhe turizmit dhe publikon 165 botime. Fondacioni shtrihet në disa vende të rajonit si Greqi, Kroacia, Malin e Zi.   Znj. Blouin shprehu v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama