Rezultate te kerkimit per termin: +Zogaj

Meta: total 1000 / total_found 2363 / time 0.001 / keyword[0] zogaj / docs[0] 2363 / hits[0] 4918 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Emrat e mëdhenj të listës PD-së që mbeten jashtë Parlamentit

Me rezultatet e deritanishme disa emra të njohur të PD-së mbeten jashtë Kuvendit. Bëhet fjalë për emra të tillë si Ristani, Duka, Zogaj, Ndoka, Bogdani apo ndoshta Vangjel Dule. Emrat që mbeten jashtë Astrit Veliaj Vangjel Dule Agron Duka Luciano Boçi Roland Bejko Andrea Mano Alban Zenel

No Pic available
  • 2017-06-02

Preç Zogaj: Nëse PD pëson disfatë, Lulzim Basha jep dorëheqjen

Preç Zogaj, kandidat i PD në qarkun e Lezhës, një nga themeleuesit e kësaj partie e cilëson të paprecedentë kërkesën e Topallit dhe Imamit për shkarkimin e kryedemokratit Basha në nisjen e fushatës elektorale. I ftuar në emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, ai

No Pic available
  • 2017-05-30

PD dorëzon listën përfundimtare në KQZ, Zogaj i katërti në Lezhë

Partia Demokratike ka dorëzuar në afatin e përcaktuar nga KQZ listën përfundimtare me 140 kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 25 qershorit, të cilat pritet të miratohen sot nga Komisioni. Mësohet se ka ndryshime në listën e PD-së për qarkun e Lezhës, ku Preç Zogaj  nga pozi

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-05-09

Basha: Ja ku janë premtimet e Ramës, mos i prek Preç!

Kreu i PD, Lulzim Basha tha se mashtrimet e Ramës me premetimet që ka bërë janë të shumta. Duke ironizuar, Basha tha se premtimet boshe janë aq shumë sa i ka printuar pasi nuk i mbante mend. Basha:  Ku i ke 300 mijë vende të punës? Ku e ke shëndetësinë falas? Ku e ke heqjen e TVSH