Rezultate te kerkimit per termin: +Zogaj

Total: 2397
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.913Z

Vdiq shkrimtari Rexhep Zogaj

Në moshën 75-vjeçare, sot në Prishtinë, vdiq shkrimtari dhe publicisti, Rexhep Zogaj. Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër në Prishtinë, ndërsa paraprakisht, në Bibliotekën Kombëtare Universitare të Kosovës, do të mbahet mbledhja komemorative. Rexhep Zogaj u lind më 1935 në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.961Z

Zogaj:

Fatjona Mejdini Kryeministri Berisha pritet qe te perballet se shpejti me kerkesen e deputeteve te Grupit parlamentar te PD-se per ndryshime ne kabinetin qeveritar. Fillimi i ketij viti dhe afrimi i zgjedhjeve te ardhshme te pergjithshme kane aktivizuar deputetet demokrate per te nisur edhe kritikat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.764Z

Zogaj: Berisha e Rama te leshojne

Ish-keshilltari i presidentit Mejdani, Prec Zogaj e sheh arritjen e nje konsensusi per zgjidhjen e krizes mes opozites dhe mazhorances si peng te vullnetit me te cilin dy lideret Berisha dhe Rama do te ulen ne tryeze per te negociuar. Nisur nga eksperienca, Zogaj propozon edhe nje rruge s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.930Z

Zogaj: Qeveria të mbështesë biznesmenët

Deputeti Preç Zogaj ka deklaruar mbështetjen e tij për projektligjin e debatuar seancën e djeshme parlamentare. Bashkoj zërin tim që inkurajojnë qeverinë për të vazhduar. Duke parë me sytë e mendjes një ullishte në Synej, Luz të Vogël nëse kjo do të ndodh atëherë mund të përcak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.378Z

Zogaj: Himare, me shume investime

Kritika per sjelljen e kryetarit te Bashkise se Himares, Vasil Bollano, u bene dje dhe nga kryetari Komisionit te Politikes se Jashtme, Prec Zogaj. Sipas tij, kryetari i bashkise e keshilli bashkiak duhet te kene me shume projekte per investime ne zone. Zogaj i ka quajtur ngjarjet ne Himare si provo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Zogaj, kronikë nga publicistika politike

Shkrimtari, publicisti dhe politikani Pre Zogaj boton librin e dhjet nga kolana e publicistiks s tij politike. “T gjith npr vendet e tyre”, botimet “Dita 2000”, sht kronik e publicistiks politike q mbyll katrvjearin ’05-’09. Ky libr sht cilsuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.064Z

Ambasadorët, Zogaj: Jo prapavijë politike

Mazhoranca ka vetëdijen e plotë se ambasadorët e rinj nuk janë zgjedhur mbi baza politike, por profesionale. Kryetari i Komisionit të Jashtëm, Preç Zogaj, kundërshtoi dje pretendimet e opozitës se emërimet e fundit të ambasadorëve shqiptarë kanë prapavijë politike. Zogaj reagoi ndaj b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama