Rezultate te kerkimit per termin: +Zogjani

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] zogjani / docs[0] 19 / hits[0] 21 /
Premierë e filmit kosovar Eho në Montreal World Film Festival
  • 2016-08-18

Premierë e filmit kosovar Eho në Montreal World Film Festival

Filmi "Eho" me skenar dhe regji nga Dren Zherka dhe me producent Alban Zogjani do të ketë premierën botërore në Montreal World Film Festival të Kanadasë, festival ky i kategorisë 'A'. Ky film do të jetë në konkurrencë zyrtare në MWFF 2016 dhe premiera pritet të mbahet me 26 gusht duke

Gjithçka që ndodhi në gjykatat e Kosovës në 2015-ën
  • 2016-01-03

Gjithçka që ndodhi në gjykatat e Kosovës në 2015-ën

Megjithatë gjyqësori gjatë vitit që e lamë pas ishte në kërkim të fitimit të besimit të qytetarëve, pasi gjykimet e pakta të “peshqve të mëdhenj” zvarritja e proceseve gjyqësore, përfundimi i disa rasteve t&e

Personat më të kërkuar nga Policia e Kosovës
  • 2015-08-20

Personat më të kërkuar nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës në vazhdimësi ka raportuar për rastet ku janë kryer krime nga më të ndryshmet. Sikurse në çdo vend të botës, edhe Kosova nuk është imune ndaj personave të cilët paraqesin rrezikshmëri për cenimin

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)
  • 2015-04-08

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)

Zona e Dukagjinit ka pasur shumë vështirësi në publikimin e listave të veteranëve, pasi që ishte Daut Haradinaj, komandant i brigadës 131 “Jusuf Gërvalla” që kërkonte përfshirjen e të gjithë luftëtarëve t&eum

Surroi në Vetëvendosje?
  • 2014-04-17

Surroi në Vetëvendosje?

Kohët e fundit kanë ndodhur dy takime ndërmjet Albin Kurtit dhe Veton Surroit. Takimet kanë ndodhur pas kohës së protestave që e bënë të mundshme edhe rrëzimin e rektorit të Universitetit të Kosovës, ku rol kyç e dominues k

No Pic available
  • 2014-03-24

PËRFITIMI NË EMËR TË UÇK-SË

NEKTAR ZOGJANI, GAZETAJNK Ish-luftëtarët e UÇK-së kushtëzojnë qytetarët në komuna të ndryshme të Kosovës që të paguajnë me para parkimin e veturave në hapësira publike. Ata arrijnë që të grumbullojnë mijëra euro në muaj, për të cilat në shumicën e rasteve nuk raportojnë te

Prishtine policia ende ne rektorat
  • 2014-02-04

Prishtine policia ende ne rektorat

Qendrimi i forcave të policisë në oborrin dhe përreth Rektoratit të Universitetit të Prishtinës edhe pse nuk kishte protesta ka nxitur një reaksion të organizatave studentore. Studentë nga Organizata për Barazi, Studim, Kritikë, Ve