Rezultate te kerkimit per termin: +Zogu +Zi

Total: 1125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.486Z

Tre dëshmi tiranase për prejardhjen e emrit Zogu i Zi

SHËNIM I REDAKTORIT - Pjesa e mëposhtme është dërguar në Kontakt nga z.Fejzulla Gjabri, studiues, dhe është një përmbledhje e një studimi për një nga toponimet më interesante të Tiranës: zonën e Zogut të Zi Janë mundësitë për të shfrytëzuar shansin e kësaj simbolike në fav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.970Z

VIDEO/ Katër taksixhinj, grushta tek Zogu i Zi

Katër taksixhinj janë përleshur në mes të rrugës në Zog të Zi. Sipas kameramanit, sherri ka plasur për shkak të klientëve. Nuk është hera e parë që ndodhin raste të tilla, ku taksixhinjtë përfundojnë duke u përleshur me njëri-tjetrin. Edhe pse dëgjohen sirenat e policisë, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.104Z

Përplasje me armë të Zogu i Zi, policia kap të shumëkërkuarin

Uniformat blu kanë kapur një të shumëkërkuar pranë Zogut të Zi ditën e sotme. Raportohet se ka patur edhe një shkëmbim zjarri pasi i kërkuari ka goditur një efektiv me grusht. Personi i arrestuar sipas informacioneve paraprake është Bako Buzheli. Ai është nga Lazarati dhe ka tentu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.398Z

Ylli Pango promovon librin Zogu i Zi

“Një libër jo për moralist. Personazhet dhe disa emra janë realë, ngjashmëritë të qëllimshme. Me këtë togfjalësh e përshkruan librin “Zogu i Zi” shkrimtari , Ylli Pango . Botimi më i ri i tij tregon rininë e viteve 60-70  të shkrimtarit dhe disa personazheve, që s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.770Z

Fotot: Edhe Zogu i Zi me emër si Brryli dhe 21-shi?

Pas shesh-pushimeve apo lulishteve në zona identitare të rëndësishme të Tiranës si "Brryli" dhe "21-shi", shumë shpejt sipas të gjitha gjasave, do të shohim edhe gërmat e mëdha "Zogu i Zi" në zonën e njohur me të njëjtin emër, e cila gjithsesi është pagëzuar me ermin e ri Sheshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.491Z

VIDEO/Tiranë, stuhia rrëzon pemën tek Zogu i Zi

Stuhia me erë dhe shi që përfshiu mbrëmë gjithë vendin por edhe në Tiranë ka shkaktuar edhe disa dëme. Tek Zogu i Zi mbrëmjen e djeshme era e fortë rrëzoi një pemë, si dhe dëmtoi dhe një billboard, ndërsa fluturuan çadrat e lokaleve. Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.582Z

Policia: Nuk ka pasur të shtëna tek "Zogu i zi"

Policia e Tiranës ka mohuar zërat se ka pasur të shtëna armësh tek "Zogu i zi" duke theksuar se një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Sipas policisë në këto momente tek "Zogu i zi" po kryet një operacion i policisë por nuk jepen detaje të mëtejshme rreth operacionit. Ndërkohë gazet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama