Rezultate te kerkimit per termin: +Zogu

Total: 4810
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.892Z

Zogu i Blendit

Transmetuar me 10112014 - 1907 Nga Edison Ypibr br Zogu i Blendit qe doli keto dite ne qarkullim po provon se Fevziu eshte nje zogolog me vlerebr Por jo me i madhi Me i madh zogolog shqiptar dhe boteror eshte nje tjeter Lasgushi i cili Zogut te vet i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.258Z

Lamtumirë Leka Zogu I!

Tiranë- Pretendenti për fronin mbretëror Leka Zogu është përcjellë sot për në banesën e  fundit me homazhe dhe nderime në selinë e Kuvendit të Republikës. Gjatë 2 orëve homazhe ka pasur mijra banorë që i kanë dhënë lamtumirën Leka Zogu të Parë, dhe bashkë me ta shumë figur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.140Z

Zogu "spiun" i Izraelit

Të gjesh një zog të ngordhur, nuk është gjë e mirë. Por banorët e një fshati në juglindje të Turqisë shkaktuan zhurmë të madhe kur gjetën në një fushë një zog të ngordhur.Për çudi, banorët kujtuan se zogu ishte një spiun izraelit.Sipas BBC, fshatarët nisën të dyshojnë kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.221Z

Leka Zogu: Ahmet Zogu të varroset në kodrat e liqenit

Trashëgimtarët e Ahmet Zogut kërkojnë që eshtrat e tij të prehen në kodrat e liqenit në Tiranë. Leka Zogu përshëndet kthimin e eshtrave të të atit në Shqipëri dhe ngritjen e komisionit qeveritar për këtë çështje, duke e vlerësuar këtë hap si një ndryshim të madh historik. "A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.766Z

Zogu me koke peshku

Kruger 1 nentor NOA - Zogu qe shihni ne fotografi ngjason shume sikur ne vend te kokes se tij ka nje peshk. Ne realitet ai po perpiqet qe te ushqehet me prene e tij qe e ka kapur ne nje liqen ne parkun kombetar te Kruger ne Afriken e Jugut. Peshku megjithate eshte pak i madh dhe duhet qe zo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.258Z

Zogu ha tollumbat e shef Titit

Zogu i Tiranës ndodhet sot në kuzhinën e famshme të shef Titit në emisionin e mëngjesit Ditë e Re. Embëlsira që do të gatuajë  për sot është tollumba, një nga ëmbëlsirat më të preferuara të Hermes. Rubrika e gatimit kaloi mes batutash midis moderatorëvë dhe shefit të guzh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.692Z

Kush ishte Ahmet Zogu

18-11-2012 / Gazeta 55 Naltmadhnia e Tij Zog I, Mbret i Shqiptarëve, lindi më 8 Tetor 1898, në Burgajet - Mat, në një kështjellë të ndërtuar rreth shekullit të XV. Mbreti Zog ndërroi jetë në spitalin “Foch” të Pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama