Rezultate te kerkimit per termin: +Zogut

Meta: total 1000 / total_found 3325 / time 0.001 / keyword[0] zogut / docs[0] 3325 / hits[0] 5635 /
No Pic available
  • 2017-06-15

A keni parë ndonjëherë një gjel deti sa një kangur?

Sipas një studimit të ri, një lloj gjigant gjel deti fluturuar i madhësisë së një kanguri, dikur ka jetuar në shkretëtirën e Australisë. Shkencëtarët në Universitetin Flinders në Adelaide krahasuan fosilet e gjetura në Queensland, New South Wales, Australia e Jugut dhe Australia Per

No Pic available
  • 2017-06-10

FOTOT / Sheshi Skënderbej ftesë nga Bienalja e Arkitekturës në Çikago 2017

Sheshi Skënderbej hapet sot në mbrëmje për qytetarët, pas 10 muajsh punime intensive, por suksesi i projektit duket se ka thyer tashmë kufijtë e Tiranës dhe Shqipërisë. Në Bashkinë e Tiranës ka mbërritur një ftesë nga Bienalja e Arkitekturës së Çikagos, një nga evenimentet më pr

No Pic available
  • 2017-06-02

10 mijë euro për fotot nudo, kapja e tropojanit me Tuareg si në filma

Krimet e Rënda kanë caktuar masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin Taulant Nençaj nga Tropoja, i akuzuar për gjobvënie prej 10 mijë eurosh, gjobë e vënë nëpërmjet rrjeteve sociale ndaj një vajze nga Shkodra.   Në materialin procedural të Prokurorisë sqarohet dinamika e

No Pic available
  • 2017-05-31

3 aksidente, 30 minuta ndjekje dhe të shtëna në ajër, si e ndaloi policia tropojanin me Touareg

Një operacion policor i ngjashëm me një skenar filmash aksion ka ndodhur mesditën e së martës në Tiranë. Një mjeti Touareg i është bërë shenjë nga Policia Rrugore që të ndalojë, pasi ka qenë duke ecur në kundravajtje, por mjeti nuk i është bindur policisë dhe ajo është vënë

Veliaj: Në dy vjet, 6 herë më shumë investime se në kohën e Bashës
  • 2017-05-31

Veliaj: Në dy vjet, 6 herë më shumë investime se në kohën e Bashës

Në kuadër të takimeve në 24 Njësitë Administrative të kryeqytetit për të bërë bilancin e ndryshimit që solli vota e qershorit dy vite më pare, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u ndal sot në investimet e bëra ne Njësinë Administrative Nr. 3. Kryebashkiaku Veliaj thek

Veliaj: Investime në çdo lagje që të rrisim furnizimin me ujë
  • 2017-05-28

Veliaj: Investime në çdo lagje që të rrisim furnizimin me ujë

Problemi i furnizimit me ujë të pijshëm dhe rregullimi i sistemit të ujërave të zeza po marrin shumë shpejt zgjidhje edhe në një zonë tjetër të Tiranës. Bashkia e Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime Tiranë po punojnë për ndërtimin e një linje të re ujësjellësi në Njësinë Ad

No Pic available
  • 2017-05-22

Vullnetarët amerikanë në Shqipëri. Betohen 41 misionarët e rinj të Korpusit të Paqes

Janë 41 vullnetarët e rinj të Korpusit të Paqes, që për 2 vjet do të shërbejnë pranë bashkive, organizatave komunitare, shkollave dhe qendrave shëndetësore në mbarë Shqipërinë. Por çfarë është Korpusi i Paqes? I themeluar në vitin 1961 nga presidenti John F. Kennedy, mision