Rezultate te kerkimit per termin: +Zona +Dh

Meta: total 1000 / total_found 38886 / time 0.017 / keyword[0] zona / docs[0] 38886 / hits[0] 54352 /
Çelsi ndalet në transfertën e Bërnleit
  • 2017-02-13

Çelsi ndalet në transfertën e Bërnleit

Çelsi ndal përkohësisht rrugëtimin. Në transfertën e Burnley skuadra e Antonio Kontes nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 pas një 90 minutëshi shumë të luftuar ku vendasit ia bënë të vështirë misionin fitore Bluve të Londrës. Ishte Pedro Rodriguez që zhbllokoi ndeshjen në minutë

TABELA/ Një apartament në Tiranë kushton më shtrenjtë se në Paris, Milano dhe Nju Jork
  • 2017-02-13

TABELA/ Një apartament në Tiranë kushton më shtrenjtë se në Paris, Milano dhe Nju Jork

Një apartament në Tiranë mund të kushtojë mesatarisht 70-100 mijë euro, ndërsa në Milano e Paris edhe 300- 500 mijë euro, por kur vjen puna për të llogaritur aftësinë blerëse të qytetarëve përkatës, kryeqyteti shqiptar rezulton më i shtrenjtë. Një indeks i Numbeo.com rendit 269

Apartamentet në Tiranë më të shtrenjta se në Paris, Milano e Nju Jork.
  • 2017-02-13

Apartamentet në Tiranë më të shtrenjta se në Paris, Milano e Nju Jork.

Një apartament në Tiranë mund të kushtojë mesatarisht 70-100 mijë euro, ndërsa në Milano e Paris edhe 300- 500 mijë euro, por kur vjen puna për të llogaritur aftësinë blerëse të qytetarëve përkatës, kryeqyteti shqiptar rezulton më i shtrenjtë. Një indeks i Numbeo.com rendit

No Pic available
  • 2017-02-13

Projekti Veliera, Dako: Në zonën arkeologjike nuk po punojmë

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe kryebashkiaku i Durrësit kanë raportuar sot në komisionin e Medias në lidhje me projektin e shumë debatuar Veliera në qytetin bregdetar. Dako u shpreh se në zonën arkeologjike po punojnë arkeologët. Dako: Në zonën ku është gjetur rrënoja arkeo

Apartamentet në Tiranë, më të shtrenjta se në Paris, Milano e Nju Jork
  • 2017-02-13

Apartamentet në Tiranë, më të shtrenjta se në Paris, Milano e Nju Jork

Një apartament në Tiranë mund të kushtojë mesatarisht 70-100 mijë euro, ndërsa në Milano e Paris, edhe 300- 500 mijë euro, por kur vjen puna për të llogaritur aftësinë blerëse të qytetarëve përkatës, kryeqyteti shqiptar rezulton më i shtrenjtë. Një indeks i Numbeo.com rendit 269

Projekti 1 miliard euro, Rama: Ndërtimi i shkollave, impakt ekonomiko-social
  • 2017-02-13

Projekti 1 miliard euro, Rama: Ndërtimi i shkollave, impakt ekonomiko-social

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar projektin e qeverisë 1 miliard euro për ndërtimin e 43 shkollave të reja në Tiranë. Kreu i qeverisë tha se ky projekt i ri do të çlirojë shkollat nga mbipopullimi. Investimet do të jenë shtysë për ekonominë dhe punësimin. Projekti do të zhvillohet

No Pic available
  • 2017-02-13

Ja njësitë ku do të ndërtohen 17 shkollat në Tiranë

Fillon që të marrë jetë projekti për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet, duke i dhënë zgjidhje përfundimtare mësimit me dy turne. Aktualisht janë edhe tre shkolla duke u ndërtuar me fonde të Bashkisë së Tiranës. Në ambientet e shkollës “Fan Noli”, Bash