Rezultate te kerkimit per termin: +Zona +Dh

Meta: total 1000 / total_found 33963 / time 0.015 / keyword[0] zona / docs[0] 33963 / hits[0] 47462 /
INTERVISTA E PLOTE/ Deputeti i PS: Humbëm në 2009 e 2011, votën e mbrojtëm me njerëz influentë në vitin 2013
  • 2015-09-15

INTERVISTA E PLOTE/ Deputeti i PS: Humbëm në 2009 e 2011, votën e mbrojtëm me njerëz influentë në vitin 2013

Deputeti socialist i qarkut të Tiranës, Artan Gaçi, vlerëson operacionin e qeverisë kundër informalitetit sepse, sipas tij, biznesi nuk do të ndihet më i kërcënuar nga administrata e korruptuar tatimore dhe doganore.Deputeti i PS, Artan GaçiAi propozon një skanim të pasurive të admini

Indeksi i Lirisë Ekonomike, Shqipëria e 62-ta, lë pas Serbinë dhe Greqinë
  • 2015-09-15

Indeksi i Lirisë Ekonomike, Shqipëria e 62-ta, lë pas Serbinë dhe Greqinë

Nga 157 ekonomi botërore, Shqipëria renditet e 62 sipas Indeksit të Lirisë Ekonomike, pjesë e botimit më të fundit të vitit 2015 të Fraser Intitute. Sipas këtij rezultati, Shqipëria renditet ndër vendet ku ekonomia është relativisht e lirë (zona jeshile), duke marrë 7.18 pikë, nga

Këmbana bie për shkollat profesionale
  • 2015-09-15

Këmbana bie për shkollat profesionale

Nga Frank Hantke* Më shumë se 60% e të rinjve shqiptarë duan të ikin nga vendi i tyre një orë e më parë. Në mes atyre që duan të ikin ka plot që kanë diploma universitare në xhep. Ikin në kërkim të punës. Ka pasur periudha në Shqipëri, kur rritja ekonomike ka arritur nivelin 6%

No Pic available
  • 2015-09-15

Policia asgjësoi 650 mijë bimë hashash me vlerë 7 miliardë euro

Kanabisi Kryepolici Haki Çako konfirmoi se droga mbillet në zona malore Zyrtarët: Në pranga 279 kultivues të hashashit Shifra 650 mijë – Bimë narkotike janë asgjësuar nga fillimi i janarit në disa zona të territorit të Republikës së Shqipërisë, si Dukagjini, Tepelena etj. 27

No Pic available
  • 2015-09-15

Rusia nis stërvitjen më të madhe ushtarake të vitit

95 000 trupa, 40 anije e avionë demonstrojnë kapacitetet e përbashkëta me aleatët ish-sovjetikë Rusia ka nisur dje stërvitjen më të madhe ushtarake të vitit. E koduar nën emrin “Qendra-2015”, në të janë përfshirë rreth 95 mijë trupa ushtarake, përfshirë këtu ato tokë

No Pic available
  • 2015-09-15

Ministrja Nikolla tha se ky vit shkollor fillon me 6 kurrikula dixhitale

Rama: Për herë të parë 120 klasa inteligjente, deri në 2018-n do të shtrihet në të gjitha shkollat Kryeministri i vendit, Edi Rama, dhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, kanë zgjedhur shkollën “Sami Frashëri” në kryeqytet për të uruar nxënësit. Rama tha se për herë

No Pic available
  • 2015-09-15

Marijuana e siguruar në Vjosë, çohej në Greqi me çantë shpine

Një rast i trafikut të marijuanës nga Shqipëria drejt Greqisë është zbardhur nga prokuroria e Krimeve të Rënda. Kjo e fundit ka deklaruar dhe rolin e Flori Hysja dhe Nardi Meçaj, banorë të rrethit të Fierit të cilët në bashkëpunim me njëri tjetrin por dhe me persona të tjerë krye